+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Ankara’da Bulunan Üniversitelerde Görev Yapan Mimar-Akademisyenlerden Çağrı

Ankara''''daki mimar akademisyenler, Mimarlar Odası Ankara Şubesi''''nin baskı ve tehdit altında kaldığını belirterek bu durumdan duydukları endişeyi dile getiren bir basın bülteni yayınladı.

Uludağ Mimarlık, World Architecture Community Ödülü''''nü Kazandı

Konya Selçuklu Cami projesi ile Uludağ Mimarlık, 16. kez verilen World Architecture Community Ödülü''''ne layık görüldü.

Uludağ Mimarlık Otuzuncu Yıl Sergisi

Uludağ Mimarlık''''ın otuzuncu yaşını kutladığı "Otuzuncu Yıl Sergisi", 22 Şubat 2018''''de TSMD Mimarlık Merkezi''''nde açılıyor.

Cumhuriyet''''in Müzesi Atatürk Bulvarı

Başkent Üniversitesi ve Kanal B iş birliği ile hayata geçirilen "Cumhuriyet''''in Müzesi Atatürk Bulvarı" programı katılımcılarının davetli olduğu söyleşi, 23 Mart 2018 Cuma günü Mimarlar Derneği 1927''''de yapılacaktır.

Mimar Sinan Etkinlikleri ''''18

Atılım Üniversitesi GSTMF Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen Sinan Günleri''''18, 10 Nisan Salı günü, saat 14.00''''da yapılacak konferans ile başlayacak.

"Gaz Fabrikası için Öğrencilerimizle Projeler Geliştirmiştik Ama Belediye Binayı Yıkıp Pazar Alanı Yaptı"

Arkitera Kampüste projesi kapsamında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Zeynep Uludağ, mimarlık eğitimi-kent ilişkisi, eğitimde mekânsal yeterlilikler konusundaki sorularımızı yanıtladı.

Zeynep Uludağ

İlk ve orta öğrenimini 1982 yılında T.E.D Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nden 1986 yılında lisans, 1989 yılında yüksek lisans ve 1998 yılında doktora dereceleri alarak mezun oldu.

1986-1988 yılları arasında MİMOR Mimarlık bürosunda babası Mimar Özhan Sökmen ile birlikte proje yöneticisi ve tasarımcı olarak farklı boyutlarda projeler yürüttü. 1987 yılında Orhan Uludağ ile beraber ULUDAĞ Mimarlık bürosunu kurdu. Bu tarihten itibaren mimari tasarım ve uygulama çalışmalarını birlikte yürüttüler ve birçok ulusal ve uluslararası mimari ve kentsel tasarım yarışmalarına ve sergilerine katıldılar.

1993-1994 yıllarında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Akademik hayatına 1994 yılından itibaren Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde devam etti. GÜMMF, Mimarlık Bölümü'nde 1994-2000 yılları arasında araştırma görevlisi, 2000-2002 yılları arasında öğretim görevlisi olarak görev aldı. 2002-2003 akademik yılında Belçika, Anvers'te, Henry Van De Velde Higher Institute of Architectural Sciences'da misafir öğretim üyesi olarak uluslararası mimari proje stüdyosunu yönetti ve yüksek lisans dersi verdi. 2002-2006 yılları arasında yardımcı doçent, 2006 yılından sonra doçent, 2007-2010 yılları arasında dekan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2013 yılından bu yana mesleki çalışmalarını mimarlık fakültesinde Profesör unvanıyla ve dekan yardımcısı olarak sürdürmektedir. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünde mimari proje, kuram ve kentsel peyzaj dersleri vermektedir. Mimari tasarım, tasarım kuramları ve eğitimi, kentsel peyzaj ve kent tarihi çalışmalarında uzmandır. Uzmanlık alanlarında uluslararası ve ulusal yayınları vardır.