+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

ATÖLYE, Dünya Çapında Komüniteler Oluşturmak İçin Kyu Collective''''e Katılıyor

Kyu Collective, İstanbul merkezli yaratıcı organizasyon ATÖLYE’nin çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu.

Açık Çağrı: Designer-in-Residence

ATÖLYE, inovasyon ve yaratıcılığı harmanlayarak yenilikçi tasarımları hayata geçirdiği “Designer-in-Residence” programının üçüncü edisyonu “ Giyilebilir Teknolojiler " için açık çağrı yapıyor. Programa son başvuru tarihi 12 Nisan Cuma.

Arkitera Seyahat Bursu 2019 Tema Toplantısı, İstanbul

4 Şubat Pazartesi günü jüri üyeleri, öğrenciler, Geberit ve Arkitera, Seyahat Bursu 2019''''u konuşmak üzere ATÖLYE’de bir araya geldi.

Her Şeyi Eşsiz Oyuncaklara Dönüştüren Yaratıcı Oyun Kiti: Toyi

Çocukların etraflarındaki nesneleri oyuncağa dönüştürmelerini sağlayan yaratıcı oyun kiti Toyi şimdi Kickstarter’da.

Reflections - Volume 1

ATÖLYE; kurulduğu 2013 yılından bu yana bakış açısını, özenle bir araya getirdiği komünitesinin arkasındaki düşünceyi, hayata geçirdiği projelerini ve içgörülerini, ilk basılı yayını "Reflections" ile bir araya getirdi.

Arkitera Seyahat Bursu 2019 Tema Tanıtım Toplantısı (İstanbul)

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017’den itibaren Geberit sponsorluğunda verilen Türkiye''''nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu için yeni bir süreç başlıyor.

Mekan Konuşmaları: Unfolding Dialogues with Space and User

Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans öğrencilerinin düzenlediği "Mekan Konuşmaları" serisinin 19 Nisan 2019 günü Kazandibi''''nde yapılacak olan elli altıncı etkinliğine, Atölye Mimari Tasarım Yöneticisi Nesile Yalçın konuk oluyor.

Kendine Has Kent Hack’leme Atölyesi

Kendine Has Kent Hack’leme Atölyesi, Bomonti ve çevresi için dijital tasarım ve üretime yatkın katılımcılarını arıyor. Atölye için son başvuru tarihi 21 Temmuz 2019.

Connect for Creativity - Sanat ve Teknoloji Rezidans Programı

Atina, Belgrad ve İstanbul’da eş zamanlı düzenlenecek Sanat ve Teknoloji Rezidans Programı katılımcılarını arıyor. Son başvuru tarihi 28 Temmuz.

"Mimarlık Demokratik Hareketi Destekleyebilir mi?"

Geçtiğimiz günlerde Türkiye''''ye gelen İsveçli mimar, araştırmacı ve sanatçı Katarina Bonnevier ile mimarlık, demokrasi ve kuir-feminist mimarlık teorisi üzerine konuştuk.

"Dünyada var olanı buraya nasıl adapte edip çözebileceğimizi araştırıyoruz"

Ortak Çalışma Alanları dosyamız kapsamında Bomontiada''''da şekillenmeye devam eden “etkileşim ve yaratıcılık platformu” olan ATÖLYE ekibiyle konuştuk.

ATÖLYE

Engin Ayaz ve Kerem Alper tarafından kurulan mimarlık ofisi.

Harita