+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Londra Tasarım Bienali''''ndeki Türkiye Sergisi Açıldı

Londra Tasarım Bienali’ndeki Türkiye sergisinde Autoban’ın hazırladığı “Dilek Makinesi” adlı proje yer alıyor.

Autoban Tasarımı "Dilek Makinesi" Umut Taşıyacak

Bu yıl ilk defa 7-27 Eylül tarihleri arasında "Utopia by Design" (Tasarımla Ütopya) teması altında düzenlenecek Londra Tasarım Bienali, Türkiye''''nin de aralarında olduğu 30''''un üzerinde ülkenin katılımıyla yapılacak.

Baumit, 2016 Yılının Dış Cephesi’ni Madrid’de Seçti

Baumit, 2 Haziran tarihinde Madrid Town Hall Palacio de Cibelles’de düzenlenen final gecesinde yılın dış cephesini seçti. 2 yılda bir düzenlenen Baumit Life Challenge yarışmasının kazananı 2016 yılında Slovakya oldu.

Autoban A+Award''''da Jüri Ödülü''''ne Layık Görüldü

İç mimari projesi Autoban tarafından tasarlanan Heydar Aliyev Uluslararası Havalimanı yeni terminali 2014 Red Dot Tasarım Ödülü''''nün ardından, Havalimanları kategorisinde A+Award Jüri ödülünün de sahibi oldu.

İlk Kez Düzenlenen Londra Tasarım Bienali''''nde Türkiye''''yi Autoban Temsil Edecek

Teması, Thomas More''''un klasik eseri Ütopya''''nın basımının 500. yılı dolayısıyla "Utopia by Design" olarak belirlenen Londra Tasarım Bienali''''nde Türkiye sergisini Autoban hazırlayacak.

Akaretler Art&Design Day

Akaretler Art&Design Day, 15 Ekim Cumartesi günü saat 18:00-24:00 arası gerçekleşiyor.

Tasarım Bilkent ''''15

Bilkent Üniversitesi Tasarım ve Mimarlık Topluluğu''''nun bu yıl beşincisini düzenlediği Tasarım Bilkent 2015 etkinliği 18-19 Nisan tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs''''te!

Autoban

İlk olarak İstanbul'da projelere imza atan Autoban, 2004'te iç mimari proje bazında İstanbul dışına çıkmış, ürün tasarımları ile uluslararası fuarlara katılmaya başlamıştır.

2010'da ilk mimari projeleri Nef 163, İstanbul'da başlamış; ilk yurtdışı projeleri Hong Kong'da Haziran 2010'da tamamlanmış ve bugün farklı ölçeklerde geliştirdikleri projelerin sayısı 300'ü geçmiştir. Sürekli genişlettikleri ürün tasarımlarını 2006'da İstanbul'da sergilemek üzere Autoban Gallery'yi hayata geçiren Autoban, 2007'de Portekiz temelli İngiliz firma De La Espada ile uluslararası bir ortaklığa imza atarak ürün tasarımlarını dünya genelinde satışa sunmuştur. Bugün, yurtdışında 50'den fazla noktada satılan tasarımlar, Autoban tarafından yönetilerek, De La Espada'nın işçiliği ile hayat bulmaktadır. Autoban tasarımcıları, 2004'te yurtdışında katıldıkları fuarlarla yabancı basının da ilgisini çekmeye başlamış ve Autoban'ı kurdukları günden bugüne kadar iç mimari proje ve ürün çalışmalarıyla 15'ten fazla uluslararası ödüle layık görülmüş, 35 kitap ve 500'ün üzerinde basılı yayında yer almıştır. Benzer konulara duydukları ilgi ile birlikte oluşturdukları uyumlu mimari bakış açılarını, Galata'da 2 kişi olarak geliştirmeye başlayan Autoban; günümüzde 35 kişilik bir ekiple Tünel bölgesinde çalışmalarına devam ederek yeni projelerle birlikte hızla yol almaktadır.


Harita