+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Unigen Her Adımda "Tasarım"ın 3. Etkinliğine Katılacak İsimler Belli Oldu

Unigen ve Arkitera iş birliğinde düzenlenen Her Adımda "Tasarım" etkinlik serisinin üçüncüsüne katılacak isimler belli oldu.

Unigen Her Adımda "Tasarım" Etkinliğinin Yeni Durağı BG Architects

Unigen ve Arkitera iş birliğinde düzenlenen Her Adımda "Tasarım" etkinlik serisinde Türkiye''''nin önde gelen mimarlık ofislerinin kapılarını sizler için aralıyoruz. 16 Mayıs''''taki yeni durağımız BG Architects.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

ArkiPARC 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu

"Cumhuriyet''''in 100. yılında 10 Kala Gayrimenkul" temasıyla 10-11 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi''''nde düzenlenen ArkiPARC 2013''''te Gayimenkul Ödülleri, Sürdürülebilirlik Ödülü ve Belediye Ödülü sahiplerini buldu.

Akademik Omurga Üzerinde Konumlanan Kampüs: Özyeğin Üniversitesi Kampüsü

27. ARKİV Buluşması, 22 Mart 2013 tarihinde Kalebodur sponsorluğunda, Arkiv Seçkileri 2012''''de iki binası yer alan Özyeğin Üniversitesi''''nde gerçekleşti.

BG Architects

BG Architects, çalışmalarını 1997 yılında kurulduğu İstanbul ofisinin ardından, Bodrum, Princeton, NJ ve Bükreş ofisleri ile sürdürüyor.

1997 yılında Y. Mimar Bülent Güngör tarafından İstanbul’da kurulan BG Architects, kentsel tasarım, eğitim, konut, ofis, ticaret ve kültür yapıları, karma kullanımlı yapılar gibi çok çeşitli işlev ve ölçekte mimari yapıların yanında iç mimarlık, tarihi eserlerin yenilenmesi ve yeniden işlevlendirilmesi gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana çeşitli alanlardan profesyoneller ile iş birlikleri içerisinde yer almış ve 3 milyon metrekarenin üzerinde proje üretmiştir. Bu iş birliklerinin başlıca örneklerinden Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü kapsamında son 10 yılda 13 adet yapı, Princeton merkezli tasarım ortaklarımız ARK ile birlikte tasarlanmış ve hayata geçirilmiştir.


Harita