+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

2017'de En Çok Okunan Söyleşiler

2017'de Arkitera.com'da en çok okunan 5 söyleşiyi yeniden incelemek ister misiniz?

RAF'ın Kasım Sayısı Çıktı!

Kasım ayında 71. sayısı yayınlanan RAF Ürün Dergisi'nde birçok yeni firma ve ürünleri tanıtılıyor.

Mimarlık Öğrencileri Bi'Nevi Atölye'de

Türkiye'nin farklı üniversitelerinden 25 öğrenci Bahadır Kul Mimarlık tarafından tasarlanan Bi'Nevi Atölye İstanbul'da buluştu.

Yeni Stadyumlar 2016 Bitmeden Açılacak

Gaziantep, Malatya, Samsun ve Eskişehir'de yapımına devam edilen stadyumların 2016 yıllı bitmeden kapılarını açacağı açıklandı.

Mies Ödülleri'ne Türkiye'den 21 Proje Aday Gösterildi

Türkiye'den 21 proje Mies van der Rohe Avrupa Çağdaş Mimarlık Ödülleri'ne aday gösterildi.

Bahadır Kul Söyleşisi

AKG Gazbeton'un ev sahipliğinde İzmir Mimarlık Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan söyleşide Bahadır Kul, tasarladığı projelerini ve mega yapılarda tasarım inceliklerini anlatacak.

BKA Mimarlık Bursu 2015

Bahadır Kul Architects, Türkiye'deki devlet üniversitelerinin mimarlık fakültelerine kayıtlı 15 öğrenciye 2015-2016 öğretim yılında burs verecek. Başvuru için son tarih 8 Kasım 2015.

BKA Mimarlık Bursu 2016

Bahadır Kul Architects tarafından 2015 yılında başlatılan bursun bu sene de Türkiye'deki devlet üniversitelerinin mimarlık fakülte ve bölümlerinde öğrenim gören, başarılı fakat maddi olanakları kısıtlı 20 öğrenciye verilmesi planlanıyor.

PLACE&PLAY Atölyesi

Bi’Nevi Atölye’nin organize ettiği; farklı disiplinleri ve konuları bir araya getirdiği açık atölyelerin ikincisi "PLACE&PLAY" 5 Ekim’de yapılıyor.

SLIDE & PUSH

NO.03 SLIDE & PUSH: Yüksek binalarda doğal havalandırmaya mimari çözümler geliştiren sistem sunumu, Metal Yapı'dan İlknur Akın ve Gökhan Rüzgar'ın yürütücülüğünde, 21 Eylül'de Bi'Nevi Atölye'de gerçekleşecek.

"Kayseri, Dergilerde Gördüğümüz Projelerin Yanından Geçtiğimiz Bir Kentti"

Süperkent Kayseri dosyamızın üçüncü konuğu, Kayseri'de 10 sene süren meslek yaşamından sonra ofisini İstanbul'a taşıyan Bahadır Kul oldu.

Bahadır Kul Architects

Kentsel tasarımdan kamusal mimari ölçeğe kadar birçok mimari ürüne odaklanan bir mimarlık ofisidir.

İstanbul, Kayseri ve Bağdat ofislerinde yaklaşık 50 kişilik bir ekiple çalışan BKA, Bahadır Kul tarafından 2002 yılında kurulmuştur. Kayseri Şehir Stadyumu, Kayseri Otobüs Terminali, Kadir Has Kültür ve Spor Merkezi, Nevşehir Otobüs Terminali gibi yapılar, BKA'nın ilk ofisi olan Kayseri'de yapılan ilk ses getiren projelerindendir. Bunların yanı sıra, BKA birçok farklı ölçekte ulaşım, spor, kültürel ve kamusal yapılara imza atmıştır.

2010 yılında İstanbul ofisini açan BKA, ulusal ve uluslar arası mimari proje üretimine devam etmektedir.Genç bir mimarlık ofisi olan BKA için disiplinler arası etkileşim ve dinamizm önemli niteliklerdir. Akademik dünyaya, profesyonel meslek kişilerine, Kamuya ve işverene olan tutum ve saygı ile bu bakış açısı ofisin tasarım süreçlerine etkilidir. BKA bu sebeple genç ve yaratıcı mimari ekibiyle proje tasarlama sürecinde devam etmektedir.


Harita