+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

Çinici Mimarlık TBMM Halkla İlişkiler Binasının Yıkılması ile İlgili Açıklama Yaptı

Clemens Holzmeister danışmanlığında, Behruz Çinici tarafından tasarlanan TBMM Halkla İlişkiler Binası’nın yıkımına başlandığını geçtiğimiz Pazartesi duyurmuştuk.

GL!C Buluşmaları''''nın İkincisinde Otel Tasarımları Konuşuldu

GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğinde mimarlara, tasarımcılara yönelik olarak düzenlenen GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın ikincisi 24 Mayıs''''ta yapıldı.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın İkincisi 24 Mayıs''''ta

GL!C (GROHE Live!Center)''''da yapılan seminerler dizisinin 24 Mayıs''''taki ikinci ayağında, otel tasarımı denince akla ilk gelen isimler son projelerini dinleyiciler ile paylaşacaklar.

Behruz Çinici Eseri TBMM Camisi Tescillendi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi''''nin açtığı dava sonucunda Koruma Kurulu, Behruz Çinici eseri Meclis Camii''''yi tescilledi.

Çinici Mimarlık

1963 yılında orta doğu teknik üniversitesi kampüs projesi ve uygulamasını gerçekleştirmek üzere altuğ ve behruz çinici tarafından ankara'da kurulmuştur.

Bu tarihten itibaren firma, eğitim ve üniversite yapıları başta olmak üzere, konuttan çeşitli devlet yapılarına kadar uzanan çok geniş bir alanda faaliyet göstererek, proje ve uygulama faaliyetlerinin yanı sıra bazı yapı tekniklerinin türkiye'deki uygulamalarına öncülük etmiş (çıplak-beton ve prefabrik beton panel uygulamaları gibi), yarışma projeleri ve araştırma çalışmaları gerçekleştirmiştir. Son 35 yılın türkiye mimarlığında çok önemli bir yer edinmiş olan Çinici Mimarlık ofisi, ulusal ve uluslararası alanlarda önemli ödüllerin sahibidir; bunlar arasında 1985 Simavi Vakfı ve 1986 İş Bankası Ödüllerini, 1994 - 4. ulusal mimarlık ödülünü ve TBMM Camii proje ve inşaatı dolayısıyla verilen 1995 Ağa Han Ödülü'nü saymak mümkündür. proje yönetimine can çinici'nin katılmasıyla birlikte istanbul'da faaliyet gösteren firma son 10 yılda özellikle 'konut' ve 'yat Limanı' projeleri konularında özelleşmiştir.


Harita