+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

DAFNİ Mimarlık

DAFNİ Mimarlık 2009 yılında Defne Sözbir tarafından Çanakkale Bozcaada’da kurulmuş olup 2012 yılı itibariyle İstanbul'daki ofisine taşınmıştır.

Mimari, iç mimari ve restorasyon alanlarında hizmet vermeye devam eden ofis bünyesine 2014 yılında Restorasyon Uzm. Y.Mimar Can Sözbir katılmış olup, Gökçeada Rum Ortaokulu ve Lisesi Restorasyon projesi ile birlikte Gökçeada’da şubesini açmıştır. DAFNİ Mimarlık, konsept tasarımından uygulamanın teslim aşamasına kadar hizmet vermektedir. Çalışmalarını mimarinin konut, işyeri, otel, cafe, restoran gibi çeşitli işlev alanlarında sürdürmekte, tarihi yapıların korunmasını ve sürdürülebilirliğini amaçlayan hizmetler sunmakta, projelerin büyüklük, konum ve niteliğine göre yurt içi ve yurt dışı projelerde çeşitli çözüm ortakları ile işbirliği içinde olmaktadır.


Harita