+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

EAA-Emre Arolat Architecture’dan Lizbon’da Proje

EAA-Emre Arolat Architecture’ın Lizbon’daki Alcantara Gardens projesinin inşaatının 2020’nin başlarında başlaması, inşaatın 2022 ortalarında tamamlanması bekleniyor.

World Architecture Festival Awards 2019’da Finale Kalan Projeler Açıklandı

World Architecture Festival, bu yıl 4-6 Aralık tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenecek. Etkinlik, geçtiğimiz yıllarda Barselona, Singapur ve Berlin’de düzenlenmişti.

Emre Arolat Architecture Tarafından Tasarlanan The Museum Hotel Antakya Açılıyor

Anadolu''''nun en eski yerleşim merkezlerinden olan Antakya''''da, inşaat çalışmaları sırasında ortaya çıkan ve aralarında dünyanın en büyük tek parça mozaiğinin de bulunduğu The Museum Hotel Antakya, Temmuz ayında kapılarını açıyor.

2018''''in En Çok Okunan Haberleri

2018''''de mimarlık ve kent üzerine yayınlanan haberlerden en çok ilgi çeken beş tanesi:

ARKIV''''de 2018

Arkiv.com.tr''''de geçtiğimiz sene boyunca yayınlanan projeler, mimarlar ve ofisler ile ARKIV''''de 2018''''i değerlendirdik.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye''''nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari''''de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul''''dan sonra ilk kez İzmir''''de düzenleniyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı Etkinlikleri: EAA Sergisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı''''nın etkinlikleri çerçevesinde üniversitenin Ataköy yerleşkesinde Emre Arolat Mimarlığın projelerinden oluşan sergi 15 Kasım saat 16:00''''da bir kokteyl ile açılıyor.

EAA - “An/Moment” Sergisi

"An/Moment" sergisi 15 Kasım -16 Aralık 2011 tarihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi''''nde açık kalacak.

EAAB: Emre Arolat Architects Araştırma Anlama Bursu Tanıtım Toplantısı

EAAB (EAA Araştırma-Anlama Bursu) 2012 yılı tanıtım toplantısı 20 Aralık 2011 Salı günü saat 10:30′da MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu''''nda gerçekleştirilecektir.

EAAB-Emre Arolat Architects Araştırma-Anlama Bursu 2013

EAAB-Emre Arolat Architects Araştırma-Anlama Bursu 2013''''e son başvuru tarihi 18 Şubat 2013. Bursun tanıtım toplantısı 7 Aralık Cuma günü MSGSÜ Video Konferans Salonu’nda yapılacak.

"Likör Fabrikası, Sanıldığının Aksine, Kıymeti Pek Bilinmemiş Bir Yapıdır"

Son zamanlarda üzerinde çok konuşulan, tarihi yapılara müdahale ederek galeri ve müzeye dönüştüren iki yeni proje -Tekel Likör Fabrikası ve İstanbul Resim Heykel Müzesi- hakkında Emre Arolat''''tan bilgi aldık.

“Müze yeni bir kültürel peyzaj oluşturacak”

İstanbul Resim Heykel Müzesi’nin yeni binasının inşaatı sürüyor. Karaköy’deki antrepolar bölgesindeki 5 nolu Antrepo’nun yerine yapılan müzenin mimari tasarımını gerçekleştiren Emre Arolat, müzenin bir yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söylüyor.

"Hakikatin Küçük Ölçekli Bir Oluşumu"

Atölye K maket atölyesinin kurucusu, Murat Tabanlıoğlu, Han Tümertekin, Emre Arolat, Nevzat Sayın gibi ülkenin önde gelen mimarları ile çalışan Murat Küçük ile mimari maket yapma pratikleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Ne Zaman Çırak, Ne Zaman Usta Olunur?

2014 Arkitera Ödülleri''''nde Arkitera Genç Mimar Ödülü''''ne layık görülen, Baraka Mimarlık ofisinin kurucusu Abdurrahman Çekim ile hem kendi hikayesini hem de mimarlıkta nesiller ve mimarlık pratiğindeki dönüşümleri konuştuk.

"Kamuda Böyle İşler de Yapılıyor"

ArkiPARC 2013 Belediye Ödülü Finalistleri''''nden Eyüp Başkanı İsmail Kavuncu ile ödüle başvurdukları "Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi" projesi hakkında bir söyleşi yaptık.