+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

"European Prize for Urban Public Space 2016"ya Başvuran Projeler Açıklandı

Bu sene 9. kez verilecek ödüle başvuranlar arasında Türkiye''''den 6 proje var.

Arkiv Seçkileri 2007 Sonuçlandı

Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin, Türkiye''''deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Arkiv Seçkileri projesinin sonuçları belli oldu.

“Aynı Ağacın Gölgesinde Oturmuş, Yeni Oluşan Yapıları Hiç Yadırgamamış… İşte Ben Bunun Peşindeyim”

"Yere Ait: Ersen Gürsel Mimarlığı" sergisini ve Ersen Gürsel''''in mimarlığa bakışını mimar Ersen Gürsel, EPA''''dan Oya Erar ve küratör Gizem Albayrak ile konuştuk.

EPA Mimarlık ve Şehircilik Atölyesi

Ersen Gürsel tarafından 1987 yılında kurulan mimarlık ve şehircilik ofisi.

EPA Mimarlık ve Şehircilik Atölyesi; 1969 yılında Ersen Gürsel'in "Side ve Çevresi Turizm Planlaması" yarışmasında birincilik ödülünü paylaştığı Nihat Güner ve Mehmet Çubuk'un katılımıyla kurulmuştur.
Atölye, 1973 yılında Aktur Datça ve Bodrum Tatil Siteleri ile profesyonel hayata başlamış, 1977 yılında atölye kurucularından Nihat Güner ve Mehmet Çubuk akademik faaliyetlerini sürdürmek amacıyla ortaklıktan ayrılmıştır. Ersen Gürsel'in 1987 yılına kadar tek başına yürüttüğü EPA Mimarlık ve Şehircilik Atölyesine, 1987 yılında Haluk Erar katılmıştır.

1986 yılında Manastır Oteli ile Bodrum Yarımadası'nda başlayan; turistik konaklama üniteleri, konut projeleri ve uygulamaları ile kentsel planlama çalışmaları aralıklarla sürmüştür. Günümüzde Bodrum Belediyesi için hazırlanan kentsel planlama çalışmaları devam etmektedir.

Antalya bölgesinde 1998 yılında turistik konaklama projeleri ile başlayan çalışmalar, farklı turistik tesis projeleri ile halen devam etmektedir.

Günümüze kadar gelen süreç içerisinde Atölyede; çeşitli turizm tesisleri, şahıs evleri, toplu konut projeleri, huzurevi projeleri, spor kompleksleri, yat limanı, meydan ve çevre düzenlemeleri, bölge planlaması, yurtdışında alışveriş merkezi ve senatoryum projeleri üretilmiştir. Ofis, çalışmalarına Kadıköy Moda'da ki yerinde devam etmektedir.


Harita