+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 için Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

Erginoğlu & Çalışlar'dan "Hafıza Defteri"

Toplumsal hafıza ve nitelikli mimari eserlerin giderek yok olduğu günümüzde Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık, "Hafıza Defteri" ismindeki özel bir çalışmaları ile kentsel hafıza konusunun gündeme gelmesini sağlıyor.

Tuz Ambarı'na Ek Kat Mı Geliyor?

Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık yaptığı paylaşımda, mal sahibinin yapının üzerine kat ilaveleri öneren projesinin Beyoğlu Belediyesi ve 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan onay aldığını; fakat projenin akıbetinden endişe ettiklerini açıkladı.

2017'nin Dikkat Çeken Haberleri

2017'de Arkitera.com'da en çok hangi haberleri okuduk?

World Architecture Community 25. Dönem Ödülleri'nin Sahipleri Açıklandı

World Architecture Community Ödülleri’nin 25. dönemi geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Koleksiyon / İSMD Mimarları Ağırlıyor: Erginoğlu & Çalışlar

Mart ayında Koleksiyon Mobilya ve Türk Serbest Mimarları Derneğinin ortak çalışması sonucu Ankara'da başlayan mimari proje sergileri İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ortaklığıyla 31 Mayıs'ta açılacak Erginoğlu&Çalışlar sergisiyle devam ediyor.

Koleksiyon / İSMD "Gençleri Ustalarla Buluşturuyor 1": Erginoğlu & Çalışlar

Erginoğlu & Çalışlar sergisi, 27 Eylül Salı günü bir söyleşi ile sona erecek.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye'nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari'de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul'dan sonra ilk kez İzmir'de düzenleniyor.

"Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" Sergisi 1: Erginoğlu & Çalışlar

Serbest Mimarlar Derneği ve Koleksiyon iş birliğiyle daha önce İstanbul'da gerçekleştirilen Erginoğlu & Çalışlar Sergisi 18 Mayıs tarihine kadar Kayseri Mimarlar Odası'nda izlenebilir.

Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık

1993 yılında Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar tarafındankurulan Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık, mimarlık, kurumsalkimlik ve kentsel tasarım alanlarında projeler geliştirmekte,uygulama ve kontrol yapmaktadır.

Harita