+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

World Architecture Festival Awards 2018''''de Finale Kalan Projeler Açıklandı

Duyurulan liste küçük ölçekli konutlar, istasyonlar, müzeler gibi bir çok tipolojiden projeler içeriyor.

Antalya Nekropol Alanı Modern Sanatlar Müzesi Yarışmayla Yapılıyor

2005 yılında düzenlenen bir ulusal yarışma ile elde edilen Doğu Garajı ve Halk Pazarı projesinin uygulama kazıları sırasında Antalya kent tarihini bilinenden daha eskiye taşıyan bir Nekropol alanı keşfedilmişti.

2011 Yılının Nitelikli Yapıları Arkiv Seçkileri''''nde

Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin, Türkiye''''deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri''''nin sonuçları belli oldu.

2011 Yılının Nitelikli Yapıları Arkiv Seçkileri''''nde Bir Araya Geldi!

Arkitera Mimarlık Merkezi''''nin, Türkiye''''deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri''''nin sonuçları belli oldu.

Erkal Mimarlık

1968'de Erkal Mimarlik Bürosu Adıyla, Ankara'da, mimarlar Coskun Erkal ve Filiz Erkal tarafindan kuruldu.

İlk yıllarda, mimarlar ulusal ve uluslararası mimari yarışmalar üzerine yoğunlaştılar. Çeşitli Yarışmalarda alınan derecelerin ardından, 1970 yılında büronun ilk önemli işi, bir yarışmada birincilik ile geldi, Konya Merkez Bankası Projesi. 1971 yılında, yine birinci ödül ile Bakırköy Ruh Sağlığı Tesisleri Projesi geldi. Bu sırada diğer proje islerinin de devreye girmesiyle büro genişlemeye başladı. 1981 yılına kadar, büro çok sayıda küçüklü büyüklü projeye imza attı.

1968'de Erkal Mimarlık Bürosu adıyla, Ankara'da, Coşkun Erkal ve Filiz Erkal tarafından kuruldu. Ofis ilk yıllarında, ulusal ve uluslararası mimari yarışmalar üzerine yoğunlaştı. Çeşitli yarışmalarda alınan derecelerin ardından, 1970 yılında büronun ilk önemli işi, bir yarışmada birincilik ile geldi: Konya Merkez Bankası Projesi. 1971 yılında, yine birinci ödül ile Bakırköy Ruh Sağlığı Tesisleri'ni tasarladılar. Bu sırada diğer proje işlerinin de devreye girmesiyle büro büyümeye başladı.

1987 yılında tamamlanan Ankara Atatürk Kültür Merkezi de dahil, çok sayıda küçüklü büyüklü projeye imza atan Erkal Mimarlık, konaklama, konut, hastane, yönetim, kültür, eğitim ve ulaşım yapıları gibi geniş bir yelpaze içinde 50 yılı aşkın süredir aktif. Ofis, yoluna 2000 yılından beri Emre Erkal ve Ozan Erkal ortaklığında devam ediyor.

Önemli Projelerin Bazıları:

  • Pet-Kim Aliağa Konutları Projesi, İzmir (1974)
  • SSK Tesisleri, Konya (1975)
  • Atatürk Barajı Konut Sitesi, Urfa (1977)
  • Kışlahan Oteli, Antalya (1983)
  • Emekli Sandığı, İzmir (1986)
  • Hasanoğlan Ders Araçları Yapım Merkezi, Ankara (1992)
  • Batıkent Konut Sitesi, Ankara (1993)
  • Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi, Ankara (1994)
 

Konaklama, konut, hastane, yönetim, kültür, eğitim ve ulaşım yapıları gibi geniş bir yelpaze içinde 30 yılı askın bir suredir bir tasarım yolculuğu Erkal ismiyle devam ediyor.


Harita