+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

İzmir'de Kendi Enerjisini Üreten Bir Kültür Merkezi İnşa Ediliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin kültürel altyapısını güçlendirmek için kurduğu sosyal tesislere bir yenisini daha ekliyor.

Mimarlık Bienali Antalya (IABA) 2013 İzlenimlerimiz

7 Eylül'de açılan Bienal'in teması "Şablon" olunca "beklenti" beraberinde geldi diyebiliriz. Çünkü şablon herkesin kafasında bazı kavramlar ile özdeşleşiyordu, özellikle "Türkiye'de" bir mimarlık bienaline gidiyorsanız...

"Yarışmayla Yap"ılıyor: Kadirli Belediyesi Hizmet Binası

"Yarışmayla Yap" açılan yarışmaların uygulama aşamalarını takip ediyor. 20 Ekim 2009'da sonuçlanan Kadirli Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması şantiye aşamasında.

Arkiv Seçkileri 2007 Sonuçlandı

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin, Türkiye'deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Arkiv Seçkileri projesinin sonuçları belli oldu.

Mimarlık Konuşmaları 1: Yarışmalar-Uygulamalar

Çok sayıda projeye imza atan 'İKİ + BİR MİMARLIK', yapımı tamamlanmış olan 'Kadirli Belediyesi Hizmet Binası' ve diğer yarışma projeleri üzerinden bir yarışma ve uygulama sürecinin deneyimlerini, kısaca 'projelerin hikayelerini' paylaşacaklar.

''Yarışmayla Yap Bir Tavsiye ya da Provokatif Bir Söz''

MTSO Hizmet Binası ve İş Merkezi eşdeğer ödül sahiplerinden Deniz Dokgöz ve Ferhat Hacıalibeyoğlu ile yarışmalar üzerine bir söyleşi yaptık.

İki Artı Bir Mimarlık

İzmir'de kurulan mimarlık ofisi.

Harita
Projeleri