+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

İzmirDeniz Kapsamındaki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı Açıldı

Uygulama projesi A-Han Peyzaj Tasarım Grubu ve İki Artı Bir Mimarlık tarafından hazırlanan, İzmirDeniz kapsamındaki Karantina 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı açıldı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

İzmir''''de Kendi Enerjisini Üreten Bir Kültür Merkezi İnşa Ediliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin kültürel altyapısını güçlendirmek için kurduğu sosyal tesislere bir yenisini daha ekliyor.

Mimarlık Bienali Antalya (IABA) 2013 İzlenimlerimiz

7 Eylül''''de açılan Bienal''''in teması "Şablon" olunca "beklenti" beraberinde geldi diyebiliriz. Çünkü şablon herkesin kafasında bazı kavramlar ile özdeşleşiyordu, özellikle "Türkiye''''de" bir mimarlık bienaline gidiyorsanız...

Mimarlık Konuşmaları 1: Yarışmalar-Uygulamalar

Çok sayıda projeye imza atan ''''İKİ + BİR MİMARLIK'''', yapımı tamamlanmış olan ''''Kadirli Belediyesi Hizmet Binası'''' ve diğer yarışma projeleri üzerinden bir yarışma ve uygulama sürecinin deneyimlerini, kısaca ''''projelerin hikayelerini'''' paylaşacaklar.

''''''''Yarışmayla Yap Bir Tavsiye ya da Provokatif Bir Söz''''''''

MTSO Hizmet Binası ve İş Merkezi eşdeğer ödül sahiplerinden Deniz Dokgöz ve Ferhat Hacıalibeyoğlu ile yarışmalar üzerine bir söyleşi yaptık.

İki Artı Bir Mimarlık

İzmir'de kurulan mimarlık ofisi.

Harita
Projeleri