+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

İzmirDeniz Kapsamındaki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı Açıldı

Uygulama projesi A-Han Peyzaj Tasarım Grubu ve İki Artı Bir Mimarlık tarafından hazırlanan, İzmirDeniz kapsamındaki Karantina 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı açıldı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 için Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

İzmir'de Kendi Enerjisini Üreten Bir Kültür Merkezi İnşa Ediliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin kültürel altyapısını güçlendirmek için kurduğu sosyal tesislere bir yenisini daha ekliyor.

Mimarlık Bienali Antalya (IABA) 2013 İzlenimlerimiz

7 Eylül'de açılan Bienal'in teması "Şablon" olunca "beklenti" beraberinde geldi diyebiliriz. Çünkü şablon herkesin kafasında bazı kavramlar ile özdeşleşiyordu, özellikle "Türkiye'de" bir mimarlık bienaline gidiyorsanız...

"Yarışmayla Yap"ılıyor: Kadirli Belediyesi Hizmet Binası

"Yarışmayla Yap" açılan yarışmaların uygulama aşamalarını takip ediyor. 20 Ekim 2009'da sonuçlanan Kadirli Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması şantiye aşamasında.

Mimarlık Konuşmaları 1: Yarışmalar-Uygulamalar

Çok sayıda projeye imza atan 'İKİ + BİR MİMARLIK', yapımı tamamlanmış olan 'Kadirli Belediyesi Hizmet Binası' ve diğer yarışma projeleri üzerinden bir yarışma ve uygulama sürecinin deneyimlerini, kısaca 'projelerin hikayelerini' paylaşacaklar.

''Yarışmayla Yap Bir Tavsiye ya da Provokatif Bir Söz''

MTSO Hizmet Binası ve İş Merkezi eşdeğer ödül sahiplerinden Deniz Dokgöz ve Ferhat Hacıalibeyoğlu ile yarışmalar üzerine bir söyleşi yaptık.

İki Artı Bir Mimarlık

İzmir'de kurulan mimarlık ofisi.

Harita
Projeleri