+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .

Pin It

World Architecture Festival Awards 2019’da Finale Kalan Projeler Açıklandı

World Architecture Festival, bu yıl 4-6 Aralık tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenecek. Etkinlik, geçtiğimiz yıllarda Barselona, Singapur ve Berlin’de düzenlenmişti.

KG Mimarlık, International Architecture Design Award’da Ödüllendirildi

KG Mimarlık’ın Kumport projesi, International Architecture Award’dan "Completed Office Buildings" kategorisinde ödül kazandı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

Türkiye''''nin Ürün Dergisi RAF''''ın Şubat Sayısı Çıktı!

RAF Ürün Dergisi, 2019 yılından itibaren yenilenen yayın takviminin ardından Şubat sayısı ile okurlarını en yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyor.

KG Mimarlık''''ın Kumport Projesine Architecture Masterprize Ödülü

KG Mimarlık''''ın Kumport projesi, Architecture Masterprize''''dan "Endüstriyel Binalar" kategorisinde ödül kazandı.

"Usta-Çırak İlişkisinin Hala Çok Kıymetli Olduğunu Düşünüyorum"

Tuna ile Ofis Sohbetleri''''nin yeni konuğu KG Mimarlık''''ın kurucusu Kurtul Erkmen.

Mimar Gayrimenkul Geliştirdiğinde...

BİGG (Bakırküre İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme) isimli bir şirket kuran Gürhan Bakırküre, ilk etapta Kağıthane, İstinye ve Mecidiyeköy''''de olmak üzere 3 gayrimenkul geliştirme projesi için kolları sıvadı.

KG Mimarlık

KG Mimarlık Limited Şirketi 1990 yılında, Kurtul Erkmen ve Gürhan Bakırküre ortaklığında kurulmuş, 2013 yılı sonu itibariyle faaliyetlerini Kurtul Erkmen yönetiminde sürdürmektedir.

TMMOB ve İstanbul Ticaret Odası üyesi olan KG Mimarlık, mimari ve iç mimari alanlarında hizmet vermektedir. Halen Bebek'teki ofisinde yurt içi ve yurt dışı çalışmalarını sürdüren KG Mimarlık, 1999 yılında KGROM adı ile Bükreş ofisini açmış ve Romanya' da aynı lanlarda hizmet vermeye başlamıştır. 1999 yılından tibaren KG Mimarlık web sitesini oluşturarak internet ortamında yer almaya başlamıştır. 2007'de ErmasKG adı ile kurulan Kazakistan ofisi, çalışmalarına devam etmektedir.

Mimari ve iç mimari alanlarında hizmet veren KG Mimarlık'ın son yıllardaki işlerinin çoğunluğunu ofis alanları, çeşitli genel müdürlükler, finansal kurum şubeleri ve mağazalar oluşturmaktadır. Fuar standları, konutlar ve endüstriyel yapılar gibi konulardaki pek çok çalışmasının yanı sıra, çeşitli yarışma dereceleri ve mesleki yayın organlarında yayımlanmış projeleri bulunmaktadır. KG Mimarlık'ın sunduğu hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Mimari ve İç Mimari Danışmanlık Hizmetleri /Konsept Tasarımı /Proje Yönetimi / Mimari Projeler / İhale Hizmetleri /Uygulama Kontrolörlüğü ve Uygulama Yönetimi/ Mekanik-Elektrik, İnşaat Mühendisliği, Peyzaj Gibi Farklı Disiplinlerin Proje ve Uygulamasının Sağlanması ve Koordinasyonu/İç Mimari Uygulama Hizmetleri/Anahtar Teslim Projeler


Map