+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

2018''''de En Çok Okunan Arkitera Söyleşileri

2018''''de meslek alanından kişilerle yaptığımız söyleşiler arasından en çok okunan 5 tanesine tekrar göz atıyoruz.

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Lüleburgaz''''ın Terminal Binası Kullanıma Açıldı

2013 senesinde açılan yarışmada 1. seçilen binanın yapımına 2015 yılının Haziran ayında başlanmıştı.

Kolektif Mimarlar''''ın Lüleburgaz Otobüs Terminali Yükselmeye Başladı

Mimari projesi yarışmayla elde edilen ve uygulama projesini de 1. ödülü kazanan Kolektif Mimarlar, Tuna Han Koç ve Oya Eskin Güvendi''''nin hayata geçirdiği Lüleburgaz Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali inşaatı devam ediyor.

Yarışmayla Yapılan Lüleburgaz Otobüs Terminali''''nin İnşaatı Başladı

Yarışmayla yapılan Lüleburgaz Şehirlerarası Otobüs Terminali hayata geçiyor.

Yarışma Yoluyla Mimarlık

İstanbul Kültür Üniversitesi, Kolektif Mimarlar Grubu''''nu ağırlıyor.

İKÜ Salı Söyleşileri 3: Kolektif Mimarlar

İKÜ İç Mimarlık Kulübü 4 Kasım''''da Kolektif Mimarları konuk ediyor.

Sıddık GÜVENDİ ile ''''Yarışma Yoluyla Mimarlık''''

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık öğrencilerinin kurmuş olduğu Fikir Sanat Tasarım Topluluğu''''nun düzenlediği söyleşilerin konuğu bu hafta Kolektif Mimarlar''''ın kurucularından Sıddık Güvendi olacak.

Mekan Konuşmaları 27: Kolektif Mimarlar - Yarışma Yoluyla Mimarlık

Mekan Konuşmaları''''nın 27.''''sinde Kolektif Mimarlar, "Yarışma Yoluyla Mimarlık" başlıklı konuşmalarıyla 14 Mart saat 18:00''''de Santralistanbul''''da olacak.

"Burada Herkes Bir Diğeri Kadar Mimar"

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017''''yi kazanan bir diğer ekip olan Kolektif Mimarlar''''dan Barış Demir, Oya Eskin Güvendi ve Sıddık Güvendi ile çok sesli üretim halleri, mimarlığın sunum biçimleri ve genç mimar olmanın açılımları üzerine konuştuk.

"Kamu Mimarisini Havalandırdık"

"İş Üstünde"de bu ay, Lüleburgaz Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Mimari Proje Yarışması''''nda birinci seçilen projenin mimarları Tuna Han Koç, Barış Demir ve Sıddık Güvendi''''yle inşaatı bitmek üzere olan yapıyı konuştuk.

"Yetmez Ama Evet" Kültürü Hepimizin İçine Yerleşmiş

Katıldıkları son beş yarışmanın üç tanesinde birincilik, bir tanesinde de ikincilik kazanan genç ekip Kolektif Mimarlar ile, son dönemde açılan yarışmalar üzerine konuştuk.

Kolektif Mimarlar

Kolektif Mimarlar Ltd. 2011 yılında İstanbul’ da kuruldu.

Kuruluşundan itibaren ağırlıklı olarak yarışma pratiği üzerinde yoğunlaşan Kolektif Mimarlar katıldıkları ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarında birçok ödül kazandılar. Katılımcı bir yönetim ve yürütme anlayışına sahip olan ekip  bu katılımcı anlayışı ofis içi düzeninde olduğu kadar diğer mimari grup ve disiplinlerden olan ekiplerle de sürdürmektedir. Esnek organizasyon yapısı ve yarışma pratiğinin getirdiği çeşitlilik sayesinde eş zamanlı olarak farklı ölçek ve konularda mimarlık hizmeti verebilen bir yapıya sahiptir.


Harita
Projeleri