+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

İstanbul’un Tarihi Mekanlarındaki Otoparkları Araştıran Proje Brezilya Yolcusu

Dünyanın en saygın mimarlık bienalleri arasında gösterilen Sao Paulo Mimarlık Bienali’ne, Türkiye’den davet edilen ilk proje IPL (Informal Parking Lots of İstanbul) projesi oldu.

"Dünyayla İlişki Kurmak Çok Kolay ama Bir Vesileye İhtiyacınız Var"

Kerem Piker “Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor” söyleşi dizisinde Celal Abdi Güzer’in konuğu oluyor.

AKDO “Mermer Bahçe” Tasarımları İçin Mimari Yarışma Düzenliyor

AKDO’nun düzenlediği Biyofilik Tasarım Yarışmasıyla Temmuz ayında beş genç mimarlık ofisinin mermer bahçe tasarımları Studio X’de sergilenecek.

2016 Ulusal Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yapı, Proje ve Fikir dalındaki ödüller, 16 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da Akün Sahnesi’nde düzenlenen törende açıklandı.

Mimarlık Bienali Antalya (IABA) 2013 İzlenimlerimiz

7 Eylül''''de açılan Bienal''''in teması "Şablon" olunca "beklenti" beraberinde geldi diyebiliriz. Çünkü şablon herkesin kafasında bazı kavramlar ile özdeşleşiyordu, özellikle "Türkiye''''de" bir mimarlık bienaline gidiyorsanız...

Kerem Piker Mimarlık "Bomba" İsimli Sergisi

Sergi, 13 Ekim’den itibaren İstanbul Modern’de izlenebilir.

Mimarlarla Kontak Serisi: Kerem Piker Mimarlık/Kerem Piker

TAK tarafından düzenlenen, 20 Nisan Çarşamba günü saat 19.00''''da yapılacak "Mimarlarla KonTAK" söyleşi serisinin konuğu Kerem Piker olacak.

"Tek Atımlık Değil, Uzun Soluklu Pratik"

Birkaç Mimar söyleşilerinin ikinci bölümü, altı yıl Emre Arolat ile birlikte çalıştıktan sonra 2011 yılında kendi ofisini kuran Kerem Piker’in hikayesini anlatıyor.

"Mimarlık Medyasında Bina Eleştirisi Görmüyoruz"

KPM''''nin kurucusu Kerem Piker ile, güncel çalışmaları, İstanbul Tasarım Bienali, Karaköy ve İstanbul''''un güncel durumunu içeren keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

kpm Kerem Piker Mimarlık

KPM-kerem piker mimarlık 2011 yılında Karaköy'de kuruldu. Genç bir ofis olmasına karşın proje üretme etkinliğinin önemli çoğunluğunu biribirinden farklı ölçeklerdeki kamusal odaklı projeler oluşturuyor.

2011 Yılında kpm-kerem piker mimarlık ofisini kuran Kerem Piker, bu süreçte aralarında Manisa Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması 1. ödülü, Midyat Eğitim Kampüsü Yarışması 1. Ödülü, Şişli Lisesi Ulusal Mimari Proje Yarışması Mansiyon Ödülü, Borusan Neşe Fabrikaları Ulusal Mimari Proje Yarışması Mansiyon Ödülü, Lösev Çerkeş Doğal Yaşam Merkezi Ulusal Yarışma Mansiyon Ödülü'nün de yer aldığı pek çok ödüllü projenin de tasarımını üstlendi.


Harita