+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Mies Ödülleri'ne Türkiye'den 21 Proje Aday Gösterildi

Türkiye'den 21 proje Mies van der Rohe Avrupa Çağdaş Mimarlık Ödülleri'ne aday gösterildi.

Doğa dostu ilk kamu binası

Yeşil binalar, yapılı çevrenin insan sağlığı ve doğal çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirecek şekilde tasarlanmakta ve inşaa edilmektedir.

ARKİV Seçkileri 2010 Sonuçlandı

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin, Türkiye'deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri'nin sonuçları belli oldu.

Arkiv Seçkileri 2007 Sonuçlandı

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin, Türkiye'deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Arkiv Seçkileri projesinin sonuçları belli oldu.

Mutlu Çilingiroğlu MİAR Mimarlık Bürosu

Mutlu Çilingiroğlu tarafından İstanbul'da kurulmuş olan mimarlık ofisi.

1947'de Mudanya, Bursa'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nden sonra İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu'ndan 1974 yılında mezun oldu. 1974-1981 yılları arasında Günay çilingiroğlu Mimarlık Bürosu'nda mimarlık çalışmaları yaptı. Mesleki çalışmalarını 1981-1988 yılları arasında İsviçre Lozan'da Hans Schaffner Mimarlık Bürosu'nda tasarımcı mimar olarak sürdürdü. 1987-1999 yılları arasında, Adnan Kazmaoğlu ile birlikte kurduğu Miar Mimarlık Ltd. Şirketi'nde yaptığı mimarlık ve kentsel tasarım çalışmalarını 1999 yılından itibaren Mutlu çilingiroğlu MİAR Mimarlık olarak sürdürmektedir.


Harita