+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Yapma Süreçlerinin Keşfi: Malzeme, Üretim & Performatiflik

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde Atıl Aggündüz ve Amina Rezoug'un birlikte yürüttüğü "Architectural Experimentation" dersinin dönem sonu sergisi olan "Beyond Boundaries" Öney Mimarlık'ın ev sahipliğinde Kuruçeşme'de açıldı.

2017'nin Dikkat Çeken Haberleri

2017'de Arkitera.com'da en çok hangi haberleri okuduk?

World Architecture Community 25. Dönem Ödülleri'nin Sahipleri Açıklandı

World Architecture Community Ödülleri’nin 25. dönemi geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

Mimarlık, Gayrimenkul ve Yapı Sektörlerinin Nisan Ayı Medya Yansımaları

Nisan ayında, gazete ve dergilerde en fazla hangi firmanın haberi çıktı? Yazılı ve görsel medyaya en fazla hangi firma reklam veriyor? Bunun cevabı bu haberde...

Öney Mimarlık Bienal Sergisi: "Siz Kimlerdensiniz?"

Öney Mimarlık'ın 3. İstanbul Tasarım Bienali Yaratıcı Mahalleler Programı kapsamında açılan sergisi "Siz Kimlerdensiniz?" 22 Ekim saat 18:00'de açılıyor. Sergi 22 Kasım tarihine kadar gezilebilir.

Öney Mimarlık

Öney Mimarlık 1988 yılında, Mustafa Öney tarafından İstanbul’da kuruldu.

Küçük ve büyük ölçekli mimari, iç mimari tasarım ve uygulama alanlarındaki ayrıcalıklı hizmetleriyle fark yaratmayı amaçlayan, mimarlık geleneğini 3 kuşaktan beri sürdüren bir aile şirketi olan Öney Mimarlık, yüksek standartlı otel ve rezidans projeleri, çok uluslu şirketlerin yönetim merkezleri, banka genel müdürlükleri, sinema, spor, kültür ve ulaşım kompleksleri, endüstriyel tesisler gibi birçok farklı alanda ortaya koyduğu projeleriyle tanınıyor.

Ailenin mimarlık geleneği 1943 yılında kurucu Mustafa Öney’in babası yüksek mimar Nimetullah Öney tarafından başlatıldı. Nimetullah Öney, 40 yılı aşkın bir süre boyunca Emlak Kredi Bankası’nın birçok önemli projesine imza attı. 1988’de Mustafa Öney tarafından devralınan gelenek, 2015’te ailenin 3. kuşağının gruba katılmasıyla ivme kazandı. Ulusal ve uluslararası birçok mimari platformda çeşitli projeleriyle ödüllendirilen Öney Mimarlık, 2016 Dünya Mimarlık Festivali'nde (WAF) iki proje dalında finalistliğe aday gösterildi.


Harita