+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2018 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2018 yılında inşaatı tamamlanan 67* adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 45 mimari, 10 iç mekan, 5 geçici strüktür, 6 kentsel tasarım/peyzaj ve 1 restorasyon/yeniden işlevlendirme projesi yer alıyor.

GL!C Buluşmaları 04''''te İşleyen Mekanlar Konuşuldu

Grohe Türkiye ile Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen GL!C Buluşmaları''''nın dördüncüsü 1 Kasım Perşembe akşamı Grohe Live Center’da yapıldı.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı Sonuçlandı

Kepez Belediyesi tarafından Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinatörlüğünde düzenlenen Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı sonuçlandı.

PAB Mimarlık ile Buluşma

MEF Üniversitesi MEETING WITH konferans serisi kapsamında 2015 Arkitera Genç Mimar Ödülü sahibi PAB Mimarlığı ağırlıyor. Konferans 16 Mart 2016 saat 18:00''''da.

Alfabenin Malzemesi: PAB Mimari Tasarım

PAB Mimarlık''''ın kurucuları Ali Eray ve Burçin Yıldırım''''ın konuşmacı olduğu, Yapı Fuarı kapsamındaki etkinlik 25 Mayıs''''ta TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi''''nde yapılacak.

2017 Betonart Mimarlık Yaz Okulu Başlıyor

16. Betonart Mimarlık Yaz Okulu, "Bir şans daha ver!" temasıyla, 20-29 Temmuz tarihleri arasında Bursa''''da, Bursa Çimento ve Bursa Beton''''un katkıları ile Bursa Çimento''''nun ev sahipliğinde yapılacak.

BETONART Yazar Buluşmaları #53

BETONART’ın PAB Mimarlık konuk editörlüğünde hazırlanan 53. sayısı için düzenlenecek yazar buluşması, 24 Ekim 2017 günü Studio-X İstanbul’da yapılacak.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları-04: İşleyen Mekanlar

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın dördüncüsü, "İşleyen Mekanlar" üst başlığıyla 1 Kasım''''da GROHE Live! Center Istanbul''''da yapılacak.

"Her Projede Mevcut Tipolojileri Esnetmeye Çalışıyoruz"

"Ortak çalışma alanları” söyleşi serimize, İstanbul Sanayi Bölgesi''''nde 2016’dan beri aktif olan Habita ile devam ediyoruz.

"Daha Fazla Bilgi ile Tasarlamak"

PAB Mimari Tasarım''''ın ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım araştırmayı, daha çok bilerek yapmayı üretimlerinin önemli bir parçası olarak gördüklerini anlatıyor.

"Üretimi Artık Gençler Tanımlamaya Başlıyor"

Arkitera Genç Mimar ödülü 2015''''e layık görülen PAB Mimari Tasarım''''ın ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım ile bir araya geldik.

Genç ve Konulara Amatör Yaklaşan Bir Ofisten Evrilmeye Başladık

PAB ile ofis yapısı, projeleri ve mimarlığa nasıl baktıkları hakkında konuştuk.