+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Adana''''nın Yeni Simgeleri Kamuoyuna Duyuruldu

Adana''''nın marka değerini yükseltmek, tanınırlığını arttırmak ve kentin kalkınmasına katkıda bulunmak için ADANAGİAD''''ın düzenlediği ''''Simge Adana Projesi Yarışması''''nın sonuçları Adana Sheraton Oteli''''nde düzenlenen lansmanla kamuoyuna duyuruldu.

World Architecture Festival Awards 2018''''de Finale Kalan Projeler Açıklandı

Duyurulan liste küçük ölçekli konutlar, istasyonlar, müzeler gibi bir çok tipolojiden projeler içeriyor.

2017''''nin Dikkat Çeken Haberleri

2017''''de Arkitera.com''''da en çok hangi haberleri okuduk?

Arkitera Ödülleri 2017 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 19 Aralık Salı günü Tasarım Atölyesi Kadıköy''''de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı''''nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

"İzmir Son Zamanlarda Ana Akım Medyada Yoğun Biçimde Pompalanıyor"

İzmir Süper Kent dosyası için, ılık bir sonbahar gününde, Evren Başbuğ ile buluştuk. İzmir''''de yaşayan mimar ile, kentte ne olup bittiğinden ve İzmir''''de mimarlık ofisi sahibi olmaktan konuştuk.

Studio Evren Başbuğ

2012 yılında İzmir’de kurulan Stüdyo Evren Başbuğ Mimarlık Ltd. Şti., başta yapı ve kent ölçeği olmak üzere tasarıma ihtiyaç duyulan tüm alanlarda ve ölçeklerde üretim yapıyor.

Ofisin önemli tasarımları arasında Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi ve Bostanlı Yaya Köprüsü ve Gün Batımı Terası yer alıyor. Bostanlı Yaya Köprüsü ve Gün Batımı Terası, 2018 yılında Yapı / Kamusal Alan kategorisinde Ulusal Mimarlık Ödülü’ne layık görüldü. Ofisin kurucusu ve yaratıcı yönetmeni Y. Mimar Evren Başbuğ, 4’ü birincilik, 6’sı WAF (Dünya Mimarlık Festivali) kategori finalistliği olmak üzere ulusal ve uluslararası mimari yarışmalarda kazanılmış 44 ödüle sahip.


Harita