+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofis Ortakları

TRT2’de Aykut Köksal’ın Konukları Ahmet Tercan ve Erdal Özyurt…

TRT2’nin yeni programları arasında yer alan “Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri”nin bu haftaki konukları Ahmet Tercan ve Erdal Özyurt oldu.

Bauhaus Lab 2019: "Küresel Modernizm Çalışmaları"

Bauhaus Lab'ın bu seneki konusu "Küresel Modernizm Çalışmaları". Genç mimar, tasarım, sanat ve tasarım tarihi konusunda küratöryel çalışmalar yapan profesyoneller 15 Nisan'a kadar programa başvuruda bulunabiliyor.

Açık Çağrı: Designer-in-Residence

ATÖLYE, inovasyon ve yaratıcılığı harmanlayarak yenilikçi tasarımları hayata geçirdiği “Designer-in-Residence” programının üçüncü edisyonu “ Giyilebilir Teknolojiler " için açık çağrı yapıyor. Programa son başvuru tarihi 12 Nisan Cuma.

Mimarlık Denince...

Doğan Hasol "Mimarlık Denince..." kitabında, mimarlığın çeşitli alanlarında 60 yıla yakın bir süreçte edindiği deneyimlerin ışığında “mimarlığın ne olduğunu”, göz önünde tutulması gereken çeşitli bağlantılarıyla birlikte aktarıyor.

Yerel Seçimler 2019 - İstanbul: Ekrem İmamoğlu

Üç büyük ilin Büyükşehir Belediyesi başkan adaylarının kentlere yönelik vaatlerini ele aldığımız Yerel Seçimler 2019 dosyasını, Millet İttifakı'nın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ile kapatıyoruz.*

Refik Anadol: Boğaziçi

Refik Anadol'un "Boğaziçi" adını verdiği dev boyutta son eseri 11 Aralık 2018-27 Ocak 2019 tarihleri arasında sergilenecek.

açık oku-L: Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Bauhaus 100. Yıl Etkinlikleri

Eskişehir Teknik Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü tarafından 01 Mart-03 Nisan 2019 tarihleri arasında seminerler, atölyeler, sergiler ve film gösterimlerini kapsayan bir dizi etkinlik düzenliyor.

Kent Okumaları II

"Kent Okumaları II" isimli seminer dizisi kapsamında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı tarafından düzenlenen etkinlikler, her Perşembe 16:00 - 18:00 saatleri arasında Çelik Bina Konferans Salonu'nda yapılacak.

MEKAN2018 Sergisi

MEKAN2018 - İç Mimarlık öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi yarışmasına katılan ve ödül-mansiyon kazanan tüm projeler 22 Mart 2019 tarihine kadar MSGSÜ Mimar Sinan Salonu'nda sergilenecek. Sergi açılışı 18 Mart 2019 Pazartesi günü saat 15:00'da yapılacak.

Aralıktan Bakmak: 19. Yüzyıl Sonu Meşrutiyet Caddesi’nden Bir Kesit

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, 20 Mart – 21 Eylül tarihleri arasında "Aralıktan Bakmak: 19. Yüzyıl Sonu Meşrutiyet Caddesi'nden Bir Kesit" başlıklı sergiye ev sahipliği yapacak.

"Parajanov Müzesi'nden Kalktılar, Giyindiler, Kuşandılar ve İstanbul'a Geldiler"

Şiirsel sinemanın ustalarından ünlü yönetmen Sergey Parajanov (1924-1990) üzerine Pera Müzesi'nde devam eden serginin tasarımını üstlenen Bülent Erkmen ile serginin tasarımı ve Parajanov'un sanatına dair konuştuk.

“Projelerim Spekülatif Ancak Asla Ütopik Değil”

"Real Fictions: Speculations on Hybrid Architecture for Post-Humanist City" isimli konuşması için 12 Şubat'ta GAD Foundation desteği ile Kadir Has Üniversitesi'ne gelen Ferda Kolatan ile mimarlık pratiği, eğitimciliği ve felsefesini konuştuk.

"Likör Fabrikası, Sanıldığının Aksine, Kıymeti Pek Bilinmemiş Bir Yapıdır"

Son zamanlarda üzerinde çok konuşulan, tarihi yapılara müdahale ederek galeri ve müzeye dönüştüren iki yeni proje -Tekel Likör Fabrikası ve İstanbul Resim Heykel Müzesi- hakkında Emre Arolat'tan bilgi aldık.

2 Kuşak Mimar (02): Coşkun Erkal ve Emre Erkal

2 Kuşak Mimar video söyleşi serisine, Erkal Mimarlık'ın ortaklarından Coşkun Erkal ve Emre Erkal ile devam ediyoruz.

"Bir Konut İçin En Önemli Kriter İnsanın Kendini İçinde İyi Hissetmesi"

Ayşin Sevgi Mimarlık'ın kurucusu Ayşin Sevgi Karakurt ile konut ve ofis yapıları üzerine uzmanlaşma hikayesini konuştuk ve Türkiye'deki konut üretimini masaya yatırdık.