+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

YKKS Kente Bir Açılım / An Opening to the City

Yapı Kredi Kültür Sanat binasının yeniden inşa sürecini ele alan "YKKS Kente Bir Açılım" kitabı, Yapı Kredi Yayınları''''ndan çıktı. Burcu Kütükçüoğlu ve Emiliano Bugatti tarafından derlenen kitabın fotoğraflarında Cemal Emden imzası bulunuyor.

ARKIV''''de 2018

Arkiv.com.tr''''de geçtiğimiz sene boyunca yayınlanan projeler, mimarlar ve ofisler ile ARKIV''''de 2018''''i değerlendirdik.

İzmir Opera Binası İçin Geri Sayım Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, projesinin Ulusal Mimari Yarışması ile belirlendiği yeni opera binasının temel atma töreni tarihini 25 Eylül 2018 olarak duyurdu.

World Architecture Festival Awards 2018''''de Finale Kalan Projeler Açıklandı

Duyurulan liste küçük ölçekli konutlar, istasyonlar, müzeler gibi bir çok tipolojiden projeler içeriyor.

RAF Ürün Dergisi''''nin Mayıs Sayısı Çıktı!

Bu ay 74. sayısı yayınlanan RAF Ürün Dergisi''''nde birçok yeni firma ve ürünleri tanıtılıyor.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye''''nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari''''de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul''''dan sonra ilk kez İzmir''''de düzenleniyor.

Mimarlarla KonTAK Konferansları #16

"Mimarlarla KonTAK" serisinin onaltıncı konuğu 22 Mayıs Perşembe günü saat 19:00''''da Teğet Mimarlık!

ECOWEEK İstanbul 2015

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Topluluğu''''nun düzenlediği ECOWEEK 2015 etkinliği "Contemporary Archeology in İstanbul" teması ile 20-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul''''da.

Bir Pavyon İki Etkinlik

"Bir Pavyon İki Etkinlik: 2016 Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu’ndan hareketle Mimarlığın Toplumsallığı Üzerine Çeşitlemeler", 23-28 Mayıs tarihleri arasında Galata Kültür Derneği''''nde gerçekleşecek.

Mekan Konuşmaları: Sille''''nin Rehabilitasyonu

Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans öğrencilerinin düzenlediği "Mekan Konuşmaları" serisinin 7 Mayıs 2019, Salı günü Kazandibi''''nde yapılacak olan elli sekizinci etkinliğine, Teğet Mimarlık kurucu ortağı Ertuğ Uçar konuk oluyor.

Binadan Öte Bir Şehir Mekanı

Teğet Mimarlık tarafından tasarlanan Yapı Kredi Kültür Sanat binası, Galatasaray Meydanı’na açılan cephesiyle ziyaretçilerini selamlıyor.

"40 Yaşından Önce Bina Yapmak Çok Kolay Bir Şey Değil Türkiye''''de"

Arkitera Mimarlık Merkezi olarak "2010 Yılı Genç Mimar Ödülleri" sahipleri Erguvan Ünal, Ertuğ Uçar ve Defne Önen''''le ofisimizde bir söyleşi gerçekleştirdik.

Teğet Mimarlık

Teğet Mimarlık Limited Şirketi, 1996 yılında Ankara’da kuruldu, ofis 2000 yılında İstanbul’a taşındı.

Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar ortaklığında yürütülen mimari, iç mimari, kentsel tasarım ve peyzaj tasarımı proje hizmetlerinin yanı sıra sergi, atölye ve yayın gibi faaliyetler de aynı çatı altında gerçekleştiriliyor. Ofis proje yarışmalarında kazandığı ödüllerin yanı sıra 2009 ve 2013 yıllarında Ulusal Mimarlık Ödülünü aldı. Ortaklar, üniversitelerdeki mesleki eğitim süreçlerine stüdyo yöneticisi, konferansçı ve jüri üyesi olarak katkı veriyor.


Harita