Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

360 East İstanbul

360 Entertainment Group’un 360 East İstanbul adındaki yeni lokantası Anadolu yakasında, Doubletree by Hilton’un çatı katında yer alıyor.

Tasarımı Ufuk Alparslan’a ait olan mekanda siyah, beyaz, gri renkler hakim. Lokantanın yüzme havuzu bulunan büyük bir terasi ve muhteşem bir manzarası var.

Mekan gece kulübü olma özelliği de taşıdığı için bu fonksiyonu destekleyecek, projeksiyon-ışık oyunlarına imkan veren, gündüz ve gece etkisi farklılaşabilen bir duvar tasarımı yapıldı. Bu beyaz duvar ve portatif bir sahneyi içine alan siyah bar bankosu fiberden imal edildi. Tuzla’da, tersanede kalıplar üstünde hazırlanan jelcoat boyalı elyaf katmanlar, yerinde, bir tekne yapar gibi hazırlanan omurgalar üstüne monte edilerek tek parça haline getirildi.

Mekan boyunca uzunan bu beyaz fiber duvarın akışkan formu DJ kabinini ve vestiyeri içine alacak şekilde tasarlandı. Bu yuvarlak hatlar beton zemine ve bar bankosuna da taşındı. İç mekan ve teras mobilyaları bu plastik formun bir devamı olacak şekilde seçildi.

Tasarım kriteri “Mısır Apartmanı”ndaki 360 İstanbul’un ruhunu taşıyan ama dekorasyonuyla yepyeni bir mekan yaratmak olan Ufuk Alparslan 360 İstanbul’a özdeşleşen bazı mobilyaları burada da kullandı.

Künye
Proje Yeri: Kadıköy, İstanbul
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: 360 Entertainment Group
Ana Yüklenici: Taş Yapı İnşaat
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2011
Toplam İnşaat Alanı: 1.200 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Yardımcı Mimar(lar)
Handan Yalkı