+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

DİEM Mühendislik Mimarlık Ofisi

DİEM Mühendislik Mimarlık merkez ofisi tasarımında, firmanın genç-dinamik kadrosunun enerjisi ile özdeşleşen bir mekan yaratma fikri ile loft konsepti benimsendi.

Şeffaflığın ön planda olduğu açık ofisin konsept renkleri kırmızı canlılığı, siyah-beyaz dengeyi, gri ise alçak gönüllüğü temsil ettiği için referans olarak alındı.

Çalışan masaları mümkün olduğunca cam kenarına yerleştirildi, odalar cam bölmeler ile ayrıldı. Orta mahalde oluşturulan alan için çok amaçlı masa tasarımı yapıldı. Ofis içerisinde oyun ve yaratıcılık kavramlarının iç içe olduğu düşüncesiyle, masa içerisine gizli bir bölme ile tavla masa üzerindeki dekoratif damalar ile satranç oyunları eklendi. Aynı zamanda orta masa, cuma akşamları DİEM sinema günlerin de çay-kahve servisi yapılan servis masasına, proje sunuşlarında çalışma masası olarak kullanılan bir toplantı masasına da dönüşüyor.

Ofis aydınlatması loft konseptine uygun olarak seçildi ve boyalı elektrik tavalarına montajı yapıldı. Mekanik yuvarlak kanallar kırmızı ile boyanarak dekoratif birer öğe olarak kullanıldı. Seçilen duvar kağıtları, mimari yapıları ve birlikteliği temsil ediyor. Zeminde kullanılan gri epoksinin parlaklığı, gri tavan ile bütünleşmekte ve mekana genişlik etkisi katıyor.

Renklerin ve uyumun birlikteliği DİEM ofisinin felsefesini betimliyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: Batı Ataşehir, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2011
Toplam İnşaat Alanı: 350 m²

Pin It
Mimar

Ahmet Emiroğlu

Elif Günay

Didem Şamlı