+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Hanne Konut Projesi

Hanne Yapı Konut projesi yüksek nitelikli konut yapılarının yoğun olarak yükseldiği bir konumda, adalar manzaralı İstanbul'un Maltepe ilçesinde bulunmaktadır.

İki bloktan oluşan proje, 21 kat yükselen konut bloğu ve yeşil teraslı dubleks dairelerin bulunduğu bloktan oluşmaktadır. 5.770 m2'lik bir alanda yer alan projede, 7/24 güveliği sağlayacak, araç ve yaya giriş-çıkışı kontrol edebilecek şekilde tasarmış olan bir giriş takı mevcuttur. Site olarak tasarlanan projede bina kullanıcıları için basket sahası, çocuk oyun parkı ve yürüyüş yolları planlanmıştır. 2 bodrum kattan oluşan projede, 1. Bodrum katta her iki bloktan ulaşımı sağlanan, bina kullanıcılarının vakit geçirebilecekleri sosyal tesis mekânı planlanmıştır. Bu sosyal tesiste buhar odaları, sauna, kapa yüzme havuzu, spor salonları, soyunma odaları, mescitler bulunmaktadır. Kapalı otopark, 2 bodrum katta da planlanarak kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak araç kapasitesinde tasarlanmıştır.

Yükselen konut bloğu girişinde resepsiyon ve lobi mekanları düzenlenerek, bina kullanıcılarına güvenli ve konforlu bir hizmet imkânı sağlayacak şekilde planlanmıştır. Bu blokta 146 adet daire bulunmaktadır.

Projede cephe tasarımında dikey ve yatay çizgilerin bir araya gelerek oluşturduğu kombinasyonlar yapı karakterini oluşturmaktadır.

Details
Project Location: İstanbul, Maltepe
Project Type: Apartment
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Hanne Yapı
Peyzaj Mimarlığı: Yosun Peyzaj
Structural Project: Alacam Mühendislik
Mechanical Project: AGEM Proje Mühendislik
Electrical Project: İKEM Mühendislik
Altyapı Projesi: Tasarı Uygulama Merkezi
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2017
Building Plot Area: 5,770 m2
Total Construction Area: 27,540 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Özcan Çetin

Esra Şener Çetin