Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

ISW Sigorta ve Danışmanlık Ofisi

Dicle Hökenek Architecture tarafından tasarlanan ofis mekanı İstanbul Bakırköy'de bulunuyor.

Dicle Hökenek, projeyi anlatıyor:

Bir kütleye form vermek, düşündüğünü uygulayabilmek ve çözümlemek tasarımcının malzemeyi tanıması ile doğrudan ilişkilidir.

Özellikle doğal malzemelerin kullanımı ile ilgili mekanın gereksinimlerine göre birçok farklı tasarım üretmiştir. Mekânın gereksinimlerine göre tasarlanan her üründe, doğal taşların ve ağaçların dokularını, harelerini önemli grafik unsurlar olarak gözler önüne sermiştir.

Kimi zaman zemin ve duvar kaplaması olarak kullanılan bir mermer başka bir alanda sehpa veya mutfak tezgahı olarak düşünülmüştür. Dekoratif bir pano olarak doğal taşın tercih edildiği alanlarda renkli veya ışıkla etkileşimi kuvvetli taşlar seçilmiştir. Farklı formlarda tasarlanan masalar için farklı mermer seçimleri yapılmıştır.

3 ayrı yönetici odası farklı kullanıcı tipolojilerine göre kişiye özel tasarlanmış ve uygulanmıştır

Giriş alanında tamamı açık olan eski ofis alanı karşılama, bekleme ve açık ofis fonksiyonlarının bir arada olduğu mekana dönüştürülmüştür. Bu alanda küçük bir toplantı odası 2 adet yönetici odası da yer almıştır. Giriş alanında karşılamanın arkasında yer alan ofis alanını işaret eden ahşap zemin bekleme duvarının arkası da kaplanmış, total mekan içeresinde iki farklı mekan algısı yaratılmıştır.

Benzer bir yönlendirme aydınlatmalarda da zemine paralel olacak şekilde planlanmıştır

Toplantı odasının bir duvarı tamamen kütüphane ve arşiv duvarı olarak düşünülmüştür aynı zamanda masa ile aynı materyal kullanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Zeminde kullanılan seramiklerde masanın bulunduğu alan farklı bir renk ile tanımlı hale getirilmiştir. Benzer şekilde masanın üzerindeki asma tavan da toplantı yapılan alanın sınırlarını belirtmektedir.

10 kişilik toplantı masası 3 metre uzunluğundadır, mekan için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Bakırköy
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: ISW Sigorta ve Danışmanlık Ltd Şti
Ana Yüklenici: Dicle Hökenek Architecture
Proje Yöneticisi: Dicle Hökenek
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
İnşaat Bitiş Yılı: 2013
Toplam İnşaat Alanı: 450 m2

Pin It
Mimar

Dicle Hökenek
Yardımcı Mimar(lar)
Muzaffer Korkmaz