+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Kale Unicera 2018 / Bir Tasarım Stüdyosu

Kale Unicera 2018 fuar standı Demirden Design tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Demirden Design’ın tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiği Kale sergileme tasarımının ana fikrini, tasarım ve teknolojinin hakim olduğu yaratıcı atmosferi ziyaretçilere yaşatmak oluşturuyor. Büyük bir stüdyonun yalın, açık fikirli mekan dili ve yeni bakışlara ilham veren ortamı ürünlerin yeniden keşfedilmesini sağlıyor. Net çizilmiş akslarla rahat algılanan, izleme zorluğu yaşatmayan bir mekan kurgulanmış.

Merkezden dışarıya doğru genişleyen 1000 m2 taban alanlı sergileme tasarımı, yenilikçi ve ilham veren cephe ile ziyaretçileri karşılıyor. Cepheyi oluşturan ürünlerin yeniden kullanılabilmelerine olanak sağlayan uygulama detayı ile sürdürülebilir bir yapı tasarlanmış. Tam karşıdan bakıldığında opak ancak yanından yürürken boşluklarıyla şeffaflık sağlayan cephe, amaçlanan hafif mekan yapısını tamamlıyor.

Mekan içindeki ana akslarda yer alan büyük, soyut ürün sergilemeleriyle daha az hacimde daha rahat ve ferah sergileme yapısı dikkat çekiyor. Böylece mekanın sakin ve yalın ruhu müşteri yolculuğuna da yansıtılmış.

Sergilemenin merkezinde yer alan ve “Kale Lab” adı verilen bölümle ziyaretçilerin kendi karolarını tasarlayabilecekleri bir deneyim alanı tasarlanmış. Deneyim alanı etrafında konumlanan açık toplantı alanı yarattığı samimi iletişim atmosferiyle doğal ve açık fikirli bir iletişim platformu öneriyor. 

Cephenin iki boyutlu yan görünüşünden elde edilen parçacık, mekan grafik tasarımında görsel bir unsur olarak kullanılmış. Vitrifye bölümünde bu parçacıktan oluşan su dalgaları soyutlaması bir doku olarak yer alırken, bazı bölümlere bir ikon olarak taşınmış.

Farklı ürünlerin bir arada kullanım alternatiflerini yarı soyut mekan önerileriyle sunan ve “Mix&Match” adı verilen sergileme alanlarıyla yeni kullanım önerileri sunulmuş. Deneyim alanı etrafında konumlanan 5 adet banyo önerisi ise yarı açık yapıları ve her banyo için özel olarak tasarlanmış metal dokularıyla davetkar mekanlar olarak öne çıkıyor.

Map
Details
Project Location: İstanbul, Bakırköy
Project Type: Stall Design
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Kale
Ana Yüklenici: Demirden Design
Photography: İbrahim Ozbunar
Project Start Date: 2018
Project End Date: 2018
Construction Start Date: 2018
Construction End Date: 2018
Building Plot Area: 972 m2

Pin It
Architectural Offices