Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Leb-i Derya

Antalya’nın eski yerleşim bölgelerinden Barınaklar Semti'nde, falezler 1. sıra üzerindeki 3 ayrı parselin birleşmesi ile oluşmuş yerleşkede bulunan konut yapısı Altındal Mimarlık tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Mevcut dokunun içerisinde, nitelikli ve özgün bir yapı grubu tasarlamak amaçlı planlama çalışmaları başlamış, 3 farklı ebat ve plan şemasında çözülmüş konut bloklarının cephe kurgusunda, maksimum manzara için öncelikle şeffaf, ve yine kontrolünün bir o kadar önemli ve gerekli olduğu güneşin etkisini bir nebze hafifletmek ve gölgeli cepheler elde edebilmek amacı ile, düşey ve yatay elemanların modül teşkil etmeyen bir aksiyel sistemde oluşturduğu karolaj ile yörenin özgün mimarisinin getirisi geniş saçaklar kullanılmıştır.

Peyzaj:​

Alışılmışın dışında özgün bir peyzaj anlayışı ile zemin katta bulunan her bir daire için bağımsız bahçeler oluşturulmuş, bu bahçeler su elemanları ile ortak kullanım alanından ayrılmışlardır. Sert zemin olarak tasarlanmış meydan, 3 bloğun ortasında bir toplanma mekanı olmasının yanı sıra, heykeltıraş Emre Karaca’nın 2 eseri ile daha da özel bir şekle bürünmüştür.

Kullanılan bu 3 boyutlu sanatsal objelerin yerleşkeyi, sahip olduğu özel konum ve mimari anlayış ile harmanlandığında çok daha kıymetli ve özel bir yere getirdiği aşikardır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Antalya, Muratpaşa
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Zeydan& Co
Ana Yüklenici: Zeydan& Co
Peyzaj Mimarlığı: Tagatelier, Aslı Özbilen
Proje Yöneticisi: Şevket Altındal
Statik Projesi: Gürhan Mandacı
Mekanik Projesi: Nadir Gencel
Elektrik Projesi: Dlk Elektrik
Tesisat Projesi: Nadir Gencel
Çelik Projesi: Gürhan Mandacı
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 1,470 m2​
Toplam İnşaat Alanı: 2,700 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Şevket Altındal
Yardımcı Mimar(lar)
Melis Akıncı Geygel