+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Legrand Türkiye Merkez Ofisi

SFG Mimari'nin tasarladığı Legrand Türkiye Merkez Ofisi İstanbul Kağıthane'de yer alıyor.

Ofis projesini anlatıyor:

"Legrand Türkiye Merkez Ofisi Kağıthane Ofis Park'taki yeni ofisinde, birbirine asansör holüyle bağlanan iki ayrı hacimden oluşan, 1.073 m2'lik tek bir katta yeniden kurgulandı. Ofis yönetim bölümü, departmanların bulunduğu açık ofis alanı ve dinlenme, toplantı, arşiv işlevlerini içeren asma katla birlikte üç ana bölümden oluşuyor.

Yönetim bölümü, eğik metal çatılı yüksek tavanlı kısımda konumlandırıldı. Asma kat çelik profillerle çatıya asılı prizmatik bir kütle olarak yönetim ofislerinin üst örtüsünü oluşturuyor. Odalar koridorun iki yanına yerleştirildi. Koridor yüksek tavanlı ana toplantı odasıyla sonlanıyor. Odaların mekansal sınırları belirli bir ritimde tekrar eden dolap ve cam elemanlarla çizildi. Böylece hem algısal sürekliliğin sağlanması hem de görsel iletişimin kesilmemesi hedeflendi. Bu bölümde daha çok çelik, cam ve ahşap malzemeler birarada veya tekil elemanlar olarak kullanıldı.

Açık ofis alanı, gün ışığından en fazla yararlanacak şekilde ve mekanın ortasında bulunan toplantı odası ile diğer servis mekanlarının oluşturduğu ada etrafında sürekli bir hacim olarak tasarlandı. Ada içinden geçişler sağlanarak sirkülasyonun ve görsel iletişimin kesintiye uğramaması hedeflendi. Brüt beton ve galvanize donatılardan oluşan tavan, açık gri-beyaz tonlarda seçilmiş duvar ve mobilya yüzeyleri, koyu gri tonlarda seçilmiş halı mekanın ana malzeme ve renk kartelasını oluşturuyor. Kurumsal renk olan kırmızı, duvar ve mobilya yüzeylerinde grafik eleman olarak, toplantı odalarında ise zemin kaplamasında kullanılarak mekandaki kurumsal kimlik etkisinin güçlendirilmesi hedeflendi."

Map
Details
Project Location: İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Legrand Türkiye
Projcet Manager: Ersin Temurcan
Mechanical Project: Önder Güldümen, Ozan Isı
Electrical Project: Soner Acer, Ata Elektrik
Photography: Orhan Kolukısa, Yercekim Mimari Fotograf
Project Start Date: 2014
Project End Date: 2014
Construction Start Date: 2014
Construction End Date: 2014
Total Construction Area: 1.073 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Ersin Temurcan

Kerem Ersönmez

Gürol Çivi