Other Works
Similiar Projects

Liv Marine

Proje alanı İstanbul’un batısında kalan Beylikdüzü ilçesinin sahil kısmında, Beylikdüzü Marina’ya yakın bir konumda bulunmaktadır.

Bölge yakın geçmişte İstanbul’un sayfiye semtlerinden biri olmakla birlikte 2-3 katlı müstakil yapılardan kuruludur. Bir yapı adası olarak ele alınan parsel içerisindeki park alanı terki ile birlikte L formlu bir alana dönüşmüştür.

İlk yerleşim kararları, içerisinde 4 bağımsız bölümü barındıran aynı kütleye sahip blokların L formun ortasında bir boşluk ve meydan bırakacak şekilde kotlara oturmasıyla verilmiştir. Sonrasında farklı konut tipolojilerinin geliştirilmesiyle, kütlelerin araziyi üst kottan sarması ve 3 ana platform üzerinde oluşumu ile tamamlanmıştır. Konutların çevrelediği sadece yaya sirkülasyonuna açılmış meydan, konutlara ve sosyal tesise erişimi sağlamakta ve topografyadaki kot farkına cevap verecek şekilde daralan sokak kısmına bir rampa ile bağlanmaktadır. Meydan aynı zamanda alt katında bulunan sosyal tesis alanına erişimi sağlamak adına şeffaf bir kütleyi içerisinde barındırmaktadır.

Proje toplamda 16 farklı tipte 80 bağımsız bölümden oluşmakta ve tüm birimlerin panoramik Marmara denizi manzarasından faydalanabilmeleri sağlanmıştır.

Details
Project Location: İstanbul, Beylikdüzü
Project Type: Housing Complex
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Liv Yapı
Consultant: Burcu Oğuz
Ana Yüklenici: Liv Yapı
Interior Architecture: Uğur Şeker Mimarlık, A2 Tasarım
Lighting Project: Merve Dönmez Yaşa
Structural Project: Tolga Bozyiğit
Mechanical Project: Orhan Gürses
Electrical Project: Yüksel Mengünoğul
Photography: Alp Eren, Alt-Kat Architectural Photography
Construction Site Manager: Emrah Mallı
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2019
Building Plot Area: 10.028 m²
Total Construction Area: 24.706 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Aydın Avunduk

Arman Yaşa

Özgür Dağlar