Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Milli Reasürans Çarşısı Develi Restoran

Milli Reasürans Çarşısı'nda bulunan Develi Restoran'ın iç mekan tasarımı SPACE Architects & Designers tarafından yapıldı.

Tasarımcıları projeyi anlatıyor:

Türk mutfağının önemli isimlerinden Develi Restoranlarının Nişantaşı-Abdi İpekçi şubesinin ve yeni kurumsal kimliğinin tasarımını üstlenmek, bizim için heyecan verici bir süreçti. İstanbul’un en göz önündeki caddelerinden birine büyük bir ismi en çarpıcı şekilde ortaya çıkarmamız gerekiyordu. Bunu başarabilmek için Develi’nin diğer şubelerinden bambaşka, şaşırtıcı bir tasarımla yola çıktık. Yeni konseptimizi, modern, elegan ve her köşesiyle şaşırtan bir mekan yaratarak, yeni ve eski bütün Develi müşterilerine farklı bir deneyim yaşatmak üzerine kurduk.

Mekanın yarı açık giriş bölümü ve kapalı iç mekanın bütünleşmesi için kullanılan katlanır dekoratif paneller mekanları birbirine bağlayarak, perspektifi geniş, ferah bir iç mekan yaratmamızı sağladı. Zeminde kullanılan mermer mozaik, girişte iki taraftan bizi karşılayan yaşayan bitki duvarları mekanı sıradan bir restorandan farklı kılarak daha yaşanası bir hale getirildi. İlgi çekici aydınlatma unsurları, mobilya seçimlerimiz,  yer yer bronz ve pirinç kullanımları, açık tavan tercihimizle birlikte tezat bir eleganlık sağladı.

El boyaması kolonlar ve bar dekorları, antik bronz aynalarla bütünleşerek “vintage” bir görüntü sağladı. Kullanılan bütün detaylar ve malzemeler, Develi’nin samimi geçmişiyle birlikte, her müşterinin farklı deneyimlerle ayrıldığı, kendi hikayesi olan bir mekan elde edildi. 

Harita
Künye
Proje Yeri: Şişli, İstanbul
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Develi Restaurantları
Proje Yöneticisi: Kaan Çetinkaya
Şantiye Yöneticisi: SPACE Architects and Designers
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 750 m²

Pin It
Mimar

Kaan Çetinkaya

Ayşegül Conboy

Emre Özgür Gökemre