+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Motion in the Shell / Kabuktaki Hareket

"Süreklilik" teması etrafında şekillenen 4. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali'nde MELIKE ALTINISIK ARCHITECTS "Motion in the Shell / Kabuktaki Hareket" işi ile yer alıyor.

Kabuktaki hareketi deneyimlemek isteyen IABA2017 ziyaretçileri Eylül 22- Ekim 15 tarihleri arasında projeyi keşfetmek üzere Karaalioğlu parkını ziyaret edebilirler.

MELIKE ALTINISIK ARCHITECTS, projeyi anlatıyor:

Karşılaşma + Keşif + Deneyim : Kabuktaki Hareket

Mimaride alışılagelmiş yapım geleneklerinin doğadan öğrenerek  çağdaş ve dijital üretim teknolojileri ile bütünleşmesi sonucu ortaya çıkan ‘Kabuktaki Hareket’ tasarımında, Bienal’in gerçekleştiği eşsiz Akdeniz coğrafyası esin kaynağı olmuştur. Üretilen iki ana kabuk, farklı malzemeler ve farklı üretim teknikleri kullanılarak, doğanın içerisinde farklı deneyim alanları yaratan araçlar olarak tasarlanmıştır.

‘Kabuk’ kendi varoluşu gereği durağan bir kavramı temsil ederken, onu süreğen yapan ‘Hareket’i sağlayan şey yani ‘süreklilik’ insan ile başlamaktadır. Bu anlamda öncelikle insan kabukla karşılaşır, kabuğu keşfeder ve sonra kabuğu deneyimlemeye başlar. ‘Kabuktaki Hareket’in merkezinde var olan  insanın bu bireysel deneyimi üzerinden ‘süreklilik arayışı’ yolculuğuna çıkılır.

Kabuktaki Hareket deneyim üreten ‘an’lar yaratarak, geleceğe taşınan ‘anı’ların süreklilik arayışından beslenir. Deneyim kabukta başlar, hareket onu sürekli kılar.

Map
Details
Project Location: Antalya, Muratpaşa
Project Type: Temporary Structure
Proje Tipi Grubu: Kültür
Ana Yüklenici: Fibrobeton, KASSO Engineering
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2017

Pin It
Architectural Offices
Architects

Melike Altınışık