Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Nidapark Kayaşehir Satış Ofisi İç Mekan Tasarımı

İstanbul Başakşehir’deki Nidapark Kayaşehir konut projesi kapsamında yer alan Nidapark Kayaşehir Satış Ofisi, 4 etapta toplam 843 daire, 28 cadde dükkanı, ofis bloğu ve AVM’den oluşuyor.

Gönye Proje Tasarım, projeyi anlatıyor:

Hedef kitlesiyle uyumlu bir dille kurgulanan satış ofisinin genel tasarım kararları alınırken hem kullanıcılarını hem de ziyaretçilerini modern, seçkin ve konforlu bir atmosferde ağırlaması hedeflendi.

Nidapark Kayaşehir projesi kapsamında, konut ve ofis bloklarının tüm iç mekanları ile örnek dairelerin iç mekan tasarımları da yapıldı. Satış ofisi projesi de örnek dairelerdeki detay çözümleri, renk ve malzeme seçimleriyle birbirini tamamlayacak şekilde, ortak bir konsept çerçevesinde planlandı. Tasarım kararları, ziyaretçilerin rahatlık ve konforu üzerine temellendirildi. Satış ofisinin girişinde bir danışma bölümü ile geniş bir bekleme alanı konumlandırıldı. Bekleme alanının iç mimari detayları ile alanda yer alan mobilyalar, bu alanların yoğun kullanım kriterine uygun olarak tasarlandı. Bekleme alanındaki yüksek tavanın getirdiği ferahlığın, satış alanına girildiğinde de süreklilik sağlaması hedeflendi. Satış alanının ortasında projenin maketleri konumlandırılırken, her iki yanında da satış birimlerine yer verildi. Satış bölümünün içinden ilerleyerek ulaşılan alanda ise, örnek daire koridoru ve örnek daireye yer verildi. Bebek bakım odası, ıslak hacimler, mutfak ve depo gibi servis alanlarına ise ayrı bir koridorla erişim sağlandı.

Genel olarak örnek dairede kullanılan tasarım prensiplerinde, renk kartelası ve ahşap seçimlerine sadık kalınarak satış ofisinde; koyu cilalı meşe ahşaplara, teal ve su yeşili renk tonlarına, pirinç aksam ve detaylara, bronz ve füme aynalara yer verildi. Maket masaları üzerinde özel imalat büyük çaplı aydınlatmalar, satış birimlerinde ise sıcak bir ambiyans yaratmak amacıyla aplikler tercih edildi. Satış birimleri arasında yer alan ve zeminden tavana boylu boyunca uzanan pirinç detaylı kitaplıkların ve depolama dolaplarının hem görsel hem de fonksiyonel olarak ofis ihtiyaçlarına çözüm üretmesi sağlandı. Mobilyalarda kullanılan mermer detayların pirinç aksamlarla birleşerek modern bir mekan etkisi yaratması hedeflendi.

Harita
Künye
Proje Yeri: Başakşehir, İstanbul
Proje Tipi: Satış Ofisi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Tahincioğlu Holding, Emlak Konut
Fotoğraf: Ozan Çelik
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yelin Evcen

Gönül Ardal