Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Nidapark Küçükyalı Satış Ofisi İç Mekan Tasarımı

Gönye Proje Tasarım tarafından iç mekan tasarımı yapılan satış ofisi, inşaatı 2020'de tamamlanacak Nidapark Küçükyalı projesinde yer alıyor.

Tasarımcıları projeyi anlatıyor:

Yoğun bir anayolun hemen yanında konumlanan satış ofisinde, beton görüntüden ve yol gürültüsünden tamamen uzaklaştığınız, nefes almanızı sağlayacak, yoğun bitkilerin ön planda olduğu ferah bir mekan hayal edilerek yola çıkıldı.

İki cepheden de güneş ışığı alan ofiste, oluşturduğumuz peyzaj alanları ile birlikte malzemelerde doğal dokulara yer vermeye özen gösterdik. Zeminde açık renk mermer görünümlü seramikler kullanılırken duvarlarda dokulu boya ve açık toprak tonlarında duvar kağıtları kullanıldı.

Satış birimlerine ayrı görüşme alanları oluşturularak aralarında bölücü kullanmak yerine yüksek bitkiler kullanarak birbirlerinden ayırdık. Böylelikle müşterilerin ağırlandığı mekanları üç tarafından bitkilerle çevreleyerek dış atmosferden uzak botanik, samimi mekanlar oluşturduk. Tavanlarda ise her satış birimine ayrı, neredeyse mekan büyüklüğünde aydınlatma şapkaları tasarlayıp tavandan sarkıtarak ikonik ve vurucu bir etki yaratmayı hedefledik.

Harita
Künye
Proje Yeri: Maltepe, İstanbul
Proje Tipi: Satış Ofisi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Tahincioğlu Gayrimenkul
Ana Yüklenici: Nida İnşaat
Fotoğraf: Murat Tekin
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
Arsa Alanı: 68,785 m2
Toplam İnşaat Alanı: 154,375 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yelin Evcen

Meryem Kavaz

Gufran Gülge