+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Numnum Armada

Ofist'in 2016 yılında iç mekan tasarımını yaptığı Numnum restoranı Armada Alışveriş Merkezi'nde bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Müşterilerine iyi ve lezzetli yemek sunmayı hedefleyen Numnum'ın, İstanbul'da Kanyon, Ümraniye Meydan, Ataşehir Brandium, Akasya Acıbadem; Ankara'da Panora, Gordion, Tepe Prime, Armada; Bursa'da Podyum Park şubeleri olmak üzere, 9 başarılı işletmesi bulunmakta. Kapsamlı menüsü, elle şekillenen hamburgerler, sandviçler, zengin salatalar, lezzetli ana yemekler, light seçenekler, taş fırında yapılan pizzalar, akılda kalan tatlılar ve özel çocuk menüsü ile geniş bir kitleye hitap ediyor.

Numnum'ın Ofist ile birlikteliği ise 2011 yılında başladı. Numnum'da tasarımın ömrünü uzatmak adına, güzel eskiyebilecek kaliteli ve doğal malzeme kullanımı ön planda tutuldu. Bir yandan da hem malzeme ve doku, hem de renk seçimlerinde daha genç, daha dinamik, daha cesur secimler yapıldı. Fakat yine de her şeyin bildik, tanıdık ve samimi olmasına dikkat edildi. Her zamanki gibi açık ve temiz bir servis ve mutfağın yanı sıra, daha aktif ve cıvıl cıvıl bir bar, çeşitli oturma çözümleri, daha genç ve renkli bir ortam yaratıldı. Numnum bahçeleri de eskisine göre çok daha renkli, eğlenceli ve cıvıl cıvıl olacak şekilde tasarlandı.

Bütün bu hareketlilik malzemelerdeki çeşitlilikte de devam etti. Zeminde siyah beyaz, çiçek dokuları oluşturan seramik mozaikler dişbudak thermowood ile birlikte kullanıldı. Ahşap seçimlerinde de çeşitlilik var. Yer yer meşe, cam, huş kontrplak, siyah boyalı ağaçlar, thermowood ve iroko kullanıldı. Dokulu, antrasit alüminyum doğramalar ile siyah ve beyaz boyalı demir paravanlar, mobilyalar, aksesuarlar yerleştirildi. Yine mobilyalarda hem siyah hem beyaz, çeşitli mermerler kullanıldı. Aydınlatma ünitelerindeki çeşitlilik, rengarenk kumaş seçimleri ve çiçeklerle de devam etti.

Mekanların kolayca açılabilir, bahçe haline gelebilir olması Numnum için önemli bir kriter. Rahatlık ve samimiyet ön planda. Bu doğrultuda uzun oturum ve keyifli sohbetler için rahat oturma alanları yaratıldı. Çoğu Ofist tarafından tasarlanan mobilyalar Numnum için özel olarak üretildi.

Numnum 10 senedir kendini dinamik tutan, aktif bir şekilde kendisini yenileyen, fark yaratan, kaliteden odun vermeyen, dünyayı, trendleri takip eden, müşteri kitlesini iyi tanıyıp bu doğrultuda kendisini şekillendiren bir yeme içme zinciri. Kendi içerisinde son derece tutarlı ve istikrarlı olmasının yanı sıra, sürekli bir değişim ve yenilik peşinde. Dolayısıyla Numnum'ın mimari tasarımı da hiçbir zaman sonlanmayacak, her zaman kendisini yenileyecek ve mutfağının yeniliklerinin peşinden evrilecek.

Harita
Künye
Proje Yeri: Çankaya, Ankara
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: İstanbul Yiyecek İçecek Grubu
Ana Yüklenici: Ata Mimarlik
Fotoğraf: Ali Bekman
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Arsa Alanı: 350 m²
Toplam İnşaat Alanı: 250 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yasemin Arpaç

Sebahattin Emir