+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ordu Cetinceviz Kütüphanesi

Kütüphaneler giderek dijitalleşen dünya içinde kendi varlıklarını pekiştirerek kültür ve sosyal yaşantının bir parçası olmaya devam etmektedir.

Özellikle üniversite kütüphaneleri akademik ortamın, kültürünün yeşerdiği ve yaşantının beslendiği önemli üreteçler ve platformlar olarak kurum kimlik ve kültürünü yansıtan yapılardır. Bu bağlamda Çetinceviz ailesinin Ordu Üniversitesine bağışladığı proje ACE Mimarlık ekibinin son dönemlerde üzerinde çalıştığı en heyecan verici ve ümit veren projedir. 

Ordu Üniversitesi Kütüphanesi yalnızca bir kütüphane binası olmaktan öte, kampüsün sosyo-kültürel yaşamının odak noktası olarak bu yaşamı zenginleştiren bir unsur olmayı amaçlamaktadır. 4 katlı yapının zemin katından başlayarak en üst katına dek devam eden bir atrium bulunmaktadır ve bu atrium, kafe, güncel-süreli yayınlar, medyatek ve  okuma salonları gibi kullanımları dikey düzlemde birbirine bağlayarak sosyal etkileşimi arttırmayı hedeflemektedir. Yine bu atriuma bakan açık koridorlar ile tüm kullanımlar hem bu dikey sosyal aksın bir parçası olurken hem de öğrenci ve akademisyenlerin ihtiyaç duydukları niteliklerdeki çalışma ortamı sağlanmıştır. 

Künye
Proje Yeri: Ordu
Proje Tipi: Kütüphane
Proje Tipi Grubu: Kültür
İşveren: Çetin İşletmeleri, Onur Taahhüt
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
Arsa Alanı: 6,000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 5,500 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Orçun Ersan

Nilgün Deniz

Uğur Furtana

Gerta Ajazi

Oya Merve Duman

Aykut Akdeniz

Demet Açar Akbal