+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Paşabahçe Nude Showroom / Hayatın İçinde Düşler Galerisi Düsseldorf

Demirden Design tarafından tasarlanan showroom Düsseldorf Almanya'da bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Büyüleyici bir ışıltının ortasında gülümsemek... Sakin bir su yüzeyine dokunmak... Cam ustalarının düşlerine ortak olmak... Demirden Design’ın tasarlayıp ürettiği yeni showroom açtığı duygu pencereleri ile hayatı kucaklıyor. İçten, yalın ve ilham veren...Her yeni anın heyecanıyla nefes alan… 

Doğal malzemeler ve yalın formların bir araya gelerek ürün sergileme foksiyonunu üstlendiğini görüyoruz. Modern bir iç mekan mobilyası görevi gören merkezi sergileme birimleri, ferah bir mekan kurgusunun yapı taşlarından biri olarak ortaya çıkıyor. Farklı ürün grupları için özelleşen, cam kaplı yüksek duvar sistemi ile ritim kazanan mekan, duygu duraklarını temsil eden üst düzlemdeki görsel yerleştirmeleriyle yenilikçi ve etkili bir sergileme kurgusunu oluşturuyor. Doğal formların cam ile buluştuğu alan, uyum algınızı bir üst seviyede yeniden biçimlendirecek.

Showroom’da mola vermek isteyenler için sosyal alanlar unutulmamış. İlk keyifli durak, demir ve mermer gibi doğal malzemelerin ham metal konstrüksiyon ile birlikte kullanıldığı, merkezde konumlanmış, içkinizi yudumlayabileceğiniz bar. 4 m yüksekliğinde renkli cam levhalardan oluşan dikey pergola sisteminin yanında bulunan rahat koltuklar ise büyülü atmosferi yakından deneyimlemek için bir diğer durağımız.

Showroom için tasarlanmış ve iç mekanda da yansımalarını gördüğümüz değişimi sembolize eden özel dokunun işlendiği 4 metre yüksekliğindeki füme camlardan oluşan yarı saydam cephe ile karşılaşıyoruz ilk olarak. Bulunduğu mimari yapı içerisinde kendisini özelleştirerek etkin bir iletişim sağlayan cephe, yenilikçi ve davetkar bir karşılama sunuyor. Işığın içeriye büyülü bir şekilde süzülmesini sağlayan ve adeta bir sazlığı andıran bu yapı rahat ve doğal bir buluşma ortamı sunuyor. Bazen bir kaleydoskop içerisinde kaybolmayı, sakin bir su yüzeyine dokunmayı bazen ise camın doğasındaki yansımalarla aydınlanmayı hissedeceksiniz.

Yüzlerce ürününün yalın ve güçlü olarak sergilendiği, video yerleştirmeleriyle cam dünyasını ilham verici bir düzlemde yansıtan ziyaretçileri ile samimi bir ilişkiyi kuran yeni showroom zamansız kalabilmeyi başarıyor.

Map
Details
Project Location: Düsseldorf, Almanya
Project Type: Store / Showroom
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Paşabahçe, Nude
Ana Yüklenici: Demirden Design
Photography: Christian Bacher, Demirden Design
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2017
Building Plot Area: 295 m2
Total Construction Area: 295 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Demir Obuz

Sema Obuz

Nil Deniz

Ömer Yavuz

Merve Köklü

Burak Albayrak

Emin Ercan

Serçin Çabuk