+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Pazar Gastrogaleri

VIA Mimarlık tarafından iç mekan tasarımı yapılan ve Caferağa Kadıköy'de yer alan restoranın inşaatı 2018 yılında tamamlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Moda ve Bahariye son zamanlarda çok hareketli restoran ve kafe açılımlarına ev sahipliği yapmaktadır. Pazar Gastrogaleri ise bu bölgenin değerli bir köşesindeki binanın giriş katında yeralmaktadır. Gastrogaleri kavramındaki fikir mutfaktan çıkan ürünlerin değerli objeler gibi sergilenmesini sağlayan bir vitrin-tezgahın kafenin ana odak noktası olmasıdır. Bu fikirden başlayarak öncelikle bu uzun tezgah tasarlanmış, onun aksında diğer oturma alanları yerleştirilmiştir. Ayrıca binanın köşede olmasından doğan bir açı ve kırıklık planda mevcuttur. Bu açılar vitrin ve etrafının tasarımındaki üçgen elemanlarda kullanılmış ve odağı olabildiğince tezgaha yöneltmiştir.

Genel olarak iç mekan minimalist bir şekilde beyaz ve gri renklerden oluşurken vitrin gizli aydınlatmalı kahverengi bambu panellerle ayrıştırılmıştır. Bambu panellerin doğallığı ve sıcaklığı mekanın genel nötr ve minimal havasına da tezat oluşturmuştur. Aynı doğallık dış terasta doğal ahşap çitlerle sağlanmıştır. Logoda yeralan yeşil renk tonu da sandalye ve tente gibi elemanlarda kullanılarak bir ara geçiş yaratmıştır. Pazar Gastrogaleri’de geometride açılar, malzeme olarak da bambu kullanılarak mekana dinamizm ve doğallık katılmış, diğer alanlardaki daha sade yaklaşım dengelenmiştir.

Map
Details
Project Location: Kadıköy, İstanbul
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Pazar Gastrogaleri
Ana Yüklenici: Güneşten Yapım Yönetim
Mechanical Project: WI Mühendislik
Electrical Project: Must Mühendislik
Photography: Harun Erhan Abinikman
Project Start Date: 2018
Project End Date: 2018
Construction Start Date: 2018
Construction End Date: 2018
Total Construction Area: 92 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Vehbi İnan

Bahar Beyhan İnan

Rania Hosni

Kutay Çakmak

Hazal Özkan