Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Pruva 34 Örnek Daire İç Mekan Tasarımı

Gönye Proje Tasarım, projeyi anlatıyor:

Pruva 34 projesi kapsamında hazırlanan bu daire için esas odak noktası, standartları yükseğe taşıyıp projeye özel bir iç mimari kimlik yaratmaktı. İşverenin talepleri doğrultusunda, göze batmayan ancak olabildiğince lüks ve üst standartlarda bir iç mimari ve dekorasyon çalışıldı. Tasarımları son teknoloji teknik donanımlar ve özenle seçilmiş mimari detaylar şekillendirdi.

Proje örnek daire olarak tasarlanmış olmasına rağmen müşterinin de bakış açısı olan “gerçek daire” stratejisi, ortaya çıkan çalışmanın başarılı sonuçlanmasının sebeplerinden biri oldu. Genel anlamda sıcak ve yaşanmış mekanlar etkisi otel konforu ve detayları ile birleştirildi.

Önemli bir konumda bulunan proje genel olarak büyük metrekareli daireler ve dublekslerden oluşuyor. Deniz manzaralı konumu ve bölge seçimi dolayısıyla müşteri profili ile uyumlu bir tasarım oluşturmak oldukça önemliydi. Bu sebeple projede yer verilen marka ve ürünlerin segmenti lüks seviyede, detaylar ise incelikle çözülmüş olarak uygulandı. Büyük metrekareler ve deniz manzaralı geniş teras ve balkon alanları projeye değer katan diğer unsurlardan.

Mobilya seçimleri ve dekorasyon detayları, sabit mobilya tasarımları kadar özenle üzerinde durulan noktalardan. Projeye özel olarak tasarlanmış pek çok özel imalat mobilya, halı, yatak tekstili, ev tekstili ve yağlı boya tablolar kullanıldı. Özel imalat ürünlerin dışında kullanılan aksesuarlar da projenin segmentine eşdeğer markalardan seçildi. Mobilya ve dekorasyonun dışında projeye değer katan diğer elementler arasında teknolojik donanımlar sıralanabilir. Bunlardan biri olan ve antre-salon arasında kullanılan fotovoltaik cam, mekanlar arasında şeffaflık istendiğinde kullanılmak üzere detaylara dahil edildi.

Tüm daire belirli bir tema ve renk düzeni üzerinden tasarlandı. Bej tonları, zengin kahveler ve bronz detaylar, yanık turuncu tonları bir araya getirilerek mekanda sofistike bir enerji yaratıldı. Özel desen tasarımlı ahşap parkeler ve kaliteli mermer seçimleri ile proje aynı zamanda doğaya da dokunuş sağlıyor. 

Harita
Künye
Proje Yeri: Bakırköy, İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Doğa Madencilik
Fotoğraf: Ozan Çelik
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 363 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yelin Evcen

Gönül Ardal