+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Serdivan 441

Sakarya ili, Serdivan ilçesinde, ‘’Serdivan 441’’ projesi, konut ve ticari fonksiyonları içeren, iki tip modülün kombinasyonlarının bir araya gelerek oluşturdukları blok sistemi olarak tasarlanmıştır.

Yapı bloklarının düşey sirkülasyonları ortada yer alırken, konut ve ticari birimler ona takılan L ve dikdörtgen tipi modüllerden oluşmaktadır. Bu modüller her çekirdeğe farklı bir şekilde yerleştirilerek arazi içerisinde yapıların manzara yönelimleri,iç dış ilişkileri,gün ışığı,cephe hareketleri gibi etkenler düşünülerek standart blok yapı sistemleri yerine farklı yaşam deneyimleri oluşturulmak istenmiştir.Blokların modül kombinasyonları ve cephedeki doğal taşların,saçakların,balkonların,güneş kırıcıların hareketliliği ile de tasarımda dinamiklik sağlanmak istenmiştir.Bloklara yerleştirilen modüllerin tüm cepheleri açık bir şekilde konumlandırılarak dairelerin iç dış ilişkisi kuvvetlendirilmiştir. Cephelerde ışık kontrolü ise her açıklıkta bulunan hareketli güneş kırıcı paneller ile sağlanmıştır.

Yapı özelinde, yaşama mekanları ana cadde ve park yöneliminde konumlandırılmış olup, yatak odaları ve ıslak hacimler iç avluya yöneliktir. Zemin katlarda bahçe ile ilişkiyi pekiştirmek açısından zemin terasları oluşturulmuştur. Teras çatılarda ise servis birimleri, teknik gereksinimler çözülmüştür.

Yapı parselinde bodrum kat bütüncül düşünülüp otopark, kapalı havuz, sosyal tesis, depolar gibi hacimleri barındırmakla beraber, zemin üstü yapıların bağlantısının sağlanmasına da olanak sağlamaktadır.

Künye
Proje Yeri: Adapazarı (Sakarya), Serdivan
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Remley İnşaat
Ana Yüklenici: Remley İnşaat
Proje Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
Arsa Alanı: 4,020 m²
Toplam İnşaat Alanı: 4,500 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Büşra Koçak

Ufuk Polat