+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
İlgili Projeler

Stepevi Stand Tasarımı

A24 Design Studio Stepevi firmasının Paris'de katıldığı Maison & Objet 2011 fuarı için hazırladığı stand tasarımı ile "Yarımada Standlar" kategorisinde ödül kazandı.

Kaliteli tasarım halılar üreten ve pazarlayan Stepevi'nin yüksek marka konumlandırılmasına yakışır bir fuar standı konseptine ihtiyacı olduğunu düşünen Nalan Başkır sıradan, geçici bir fuar standından çok, zarif, lüks bir showroomu andıran bir tasarım yaratmak üzere yola çıktı.

Standda kullanılan doğal ahşap kaplama mobilyalar, cam ve paslanmaz çelik aksesuarlar ile elit bir atmosfer oluşturuldu. Her detaya gösterilen özenle, örneğin standı ziyaret eden müşterilerin siparişlerini verirken dinlendikleri ve ağırlandıkları geniş, rahat bir sedir gibi detaylarla lüks konfor teması vurgulandı. Yeni bir Stepevi halı modelinin lansmanı için yaratılan vitrin bölümünün yer ve duvarları beton görünümlü olarak oluşturulurken, halının kendi içindeki desenler kabartma olarak duvara uygulandı. Böylece özgün ve etkileyici bir teşhir yapılmış oldu.

EXHIBITOR Magazine'in Mayıs 2012 sayısında, A24 Design Studio'nun gümüş ödüllü stand tasarımını anlatan makalede şunlar yazıyor:

"Lüks halı satmak üzere yola çıkan Stepevi Halı, showroomlarında elit müşteri kitlesinin kendisini evinde hissedeceği stilize bir şehirlilik mizanseni yaratma peşindeydi. Bu inceliği Maison & Objet Paris 2011 fuar standında yakalamak için hem firmanın zarif kişiliğini yansıtacak hem de kısıtlı sürede kurulabilecek özgün bir tasarıma ihtiyaç duyan firma, geçici bir fuar standından çok, Stepevi'nin Milano showroomu gibi duracak, lüksü pratiklikle birleştirecek bir stand çözümü için birkaç yıl boyunca fuar ve yurtdışı mağazalar konusunda çözüm ortağı olan A24 Design Studio'ya başvurdu.

Stand Tasarım Ödülleri jürilerinden biri stand değerlendirmesinde, "Sözlükte sofistike kelimesinin anlamına bakın, bu standın tarifini bulacaksınız," demiştir. Gri laminat parke üzerindeki teşhir ünitelerinde Stepevi halıları Picasso'nun paha biçilemez eserleri gibi sergilenmekte. Koyu meşe ve paslanmaz çelikle çevrelenmiş halı numuneleri gösterişli mekana dramatik bir hava katan sıcak beyaz spot ışıklaıyla aydınlatılmakta. Koridora yakın bir köşede, paslanmaz çelikten yüksek bir kaidede özenle sergilenen bir halı, fuar ziyaretçilerini kaidenin kenarına oturarak ellerini halının yumuşak dokusunda gezindirmeye davet ediyor.

Lazer kesimli paslanmaz çelik desenlerle süslenmiş cam bölmeler ziyaretçi ağırlama ve proje-toplantı alanlarını görüşü bölmeden ve geniş alan hissini yok etmeden ayırıyor. Bu alanlarda, koyu meşe numune çekmeceleriyle ve duvar boyunca halı-kayar teşhir üniteleriyle satış ekibinin işi kolaylaştırılıyor.

Geçici bir fuar standında, showroom refahını yaratmak kolay bir iş değil. Ancak, standı hassas, zarif eleman ve malzemelerle donatmak için ekstra bir özen gösteren ve zaman harcayan A24 Design Studio bunu çok iyi başarmış ve Stepevi'nin fuarda rafine modern lüksü yaşayan ve yaşatan seçkin bir firma imajıyla yer almasını sağlamış."

Künye
Proje Yeri: Nord Villepinte, Paris
Proje Tipi: Stant Tasarımı
İşveren: Stepevi, Step Halıcılık
Ana Yüklenici: A24 Design Studio
Statik Projesi: A24 Design Studio

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Nalan Başkır