+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Suyalı Villaları Örnek Daireleri İç Mekan Tasarımı

Proje Yalıkavak, Tilkicik Koyu’nda yer alan, 13 yapı ve 4 farklı konut tipini barındıran Suyalı Villaları’nın tek ve iki katlı örnek daireleri olarak hayata geçirilmiş.

İki Mimar Danışmanlık, projeyi anlatıyor:

Üç katlı yapıların en üst katı tek katlı daire tipine ayrılırken, giriş kat ve ikinci kat bölümleri dubleks daireler olarak planlanmıştır. Tüm konut tiplerinde geniş ve ferah mekanlar yaratmak üzere yaşam alanları ve mutfak bölümleri açık olarak kurgulanmıştır. Tek katlı dairelerde manzara ile ilişki geniş ölçekli teraslarla sağlanırken dubleks dairelerde ve özel villalarda giriş katı ile aynı kotta ilerleyen bahçe alanları ile sürdürülmüştür.

Mimari proje ile bir bütün halinde ele alınarak oluşturulan yapıların iç mimari tasarımında Bodrum evlerinin genel karakteri vurgulanırken, modern çizginin temsilcisi detaylar tasarımın çıkış noktalarını oluşturmuştur. Bodrum’un beyaz rengi ile tanınan mimari dokusuna projenin iç mekan kurgusunda da sağdık kalınarak, yalın çizgi pastel renk tonları ile bütünleştirilmiş, doğal malzeme seçimleri ön planda tutulmuştur.

Yatak odalarında yer alan gömme dolaplar, gardırop bölümleri, karyolalar, yaşam alanlarında yer alan tüm sabit mobilyalar ve titizlikle uygulan kapılar özel olarak tasarlanıp, üretilmiştir. Hareketli mobilyalar ise sektörün önde gelen markalarının koleksiyonlarından seçilmiştir. Mutfak bölümlerinde tercih edilen, üst düzey markalı projenin genel konseptine uyumlu şekilde kullanılmıştır. Banyo bölümlerinde Duravit, Hansgrohe ve Keuco markalarına ait ürünler titizlikle belirlenmiştir. Aydınlatma elemanları ise Flos ve Foscarini gibi uluslararası markalardan tercih edilmiştir. İç mekan zeminlerinde Berry Aloc markalı üstün teknoloji lamine parke, REX ve Edimax firmalarına ait seramikler kullanılırken dış mekanda bazalt uygulaması gerçekleştirilmiştir. Perde seçimleri genel çizgiye uyumlu renk tonlarında ve özellikte belirlenerek Degrape firması tarafından üretilmiştir. Bticino ev otomasyon sistemlerinin uygulandığı her yapının VRF Klima sistemi Daikin markalı olarak, kendine özel şekilde çözülürken Frankische markalı yerden ısıtma sistemleri tercih edilmiştir. Tüm detayların en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü Suyalı Villaları, Tevfik Karagözoğlu tarafından gerçekleştirilen seramik çalışmaları ve Candaş Arın’a ait fotoğraflarla sanatın eşsiz dokunuşu ile bezenmiştir.

Details
Project Location: Bodrum, Muğla
Project Type: Single House, Housing Complex
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Eskon Gayrimenkul Yatırım
Ana Yüklenici: İki Mimar Architecture & Consultancy
Photography: Umut Kebabcı
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2016
Total Construction Area: 380 m²

Pin It
Architects

Berkay Şeşen

Süha Özcan Afacan

Dilara Numanoğlu

Ali Sinan