Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

The HUB Ofisi İç Mekan Tasarımı

BT Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Günümüz ofis çalışma alanlarında hiyerarşik ve merkezi yönetim anlayışı yerini çalışanların rahat edeceği, neredeyse ev koşullarına yakın, rahat ve dinamik iş ortamlarının yaratılmasına bırakırken, ofisler artık sadece iş değil, sosyal hayatın da desteklendiği, ofis iç mekan ortamlarının daha renkli ve keyifli alanlarla çeşitlenmesi yönünde gelişmeye başladı.

Artık zamandan ve mekandan bağımsız ortamlarda çalışabildiğimiz günümüzde, ofis tasarımları da bu yönde değişirken, esneklik, özgürlük, çalışma alanlarının sabit olmayan nitelikleri arasında yer almaya başladı. Yaratıcı ve öncü fikirlerin ortaya çıkması için ilham verici mekanlar, ortamlar yaratma tasarımcıların önceliği oluyor. Çalışma ortamında sağlanan özgürlüklerin, mekansal değerlerin, sosyal ve kültürel ilişkileri güçlendirerek, çalışanların yaptıkları işi benimsemeleri ve sahiplenmeleri, işleri ile bütünleşmeleri en önemli tasarım kriterleri arasında yer almakta.

Bu prensiplerle yola çıkılarak, “The HUB” paylaşımlı ofis için, BT Mimarlık tarafından hazırlanan iç mekan tasarımında, çalışanların rahatlığı ve yaratıcılığı ön planda tutulmuştur. Şirketin yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri, ve toplumsal konulara duyarlılığı ile tutarlı bir şekilde başlayan ve ilerleyen tasarım sürecinde sürdürülebilirlik, ulaşılalabilirlik, takım çalışması, birliktelik ön planda oldu. Yapının bodrum katlarında yer alan, spor merkezi, PlayStation/oyun alanı, kafe, dinlenme alanı, katlara yayılmış mutfak istasyonları gibi sosyal ve rahatlatıcı alanların oranı toplam çalışma alanlarına neredeyse eşit. Geleneksel ofis yapılarındaki hiyerarşik düzenin olmadığı, “makam odası” kavramını tamamen altüst eden yapılaşmada, şirket sahipleri için bile özel kişisel odalar veya masalar ayrılmaksızın, tüm çalışanların açık ofisleri kullanabileceği, ağırlıklı olarak da farklı büyüklüklerde toplantı odaları tasarlandı.

Künye
Proje Yeri: Ankara
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: WeGlobal
Ana Yüklenici: AVM Grup
Mekanik Projesi: Okutan Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2019
Proje Bitiş Yılı: 2020
İnşaat Başlangıç Yılı: 2019
İnşaat Bitiş Yılı: 2020
Toplam İnşaat Alanı: 1.300 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Berna Tanverdi
Yardımcı Mimar(lar)
Taylan Güyer