Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Tual Adalar Satış Ofisi İç Mekan Tasarımı

İstanbul Kartal’da yer alan Tual Adalar rezidans projesi kapsamında tasarlanan Tual Adalar Satış Ofisi’nde, tasarım kararları her yaştan kullanıcı düşünülerek alınmış.

Gönye Proje Tasarım, projeyi anlatıyor:

Anlık bir ‘’bulunma noktası’’ olmaktan öte müşterilerin keyifle vakit geçirebilecekleri sıcak bir mekan kurgusuyla oluşturulan satış ofisinde samimi çizgilerin tüm detaylarda kendini hissettirmesi sağlandı.

Tual Adalar Satış Ofisi’nin tamamındaki kurgunun, kullanıcı memnuniyetine göre şekillenmesi hedeflendi. Müşterileri ağırlayacak etkileyici bir karşılama alanı, misafirler için ön tanıtımın yapılabileceği geniş bir kafe ve bekleme bölümü, çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir oyun odası, satış alanının ortasında konumlanmış büyük maket masası ve satış birimlerinin yanı sıra asma katta işverenin kullanımına ait yönetici birimleri ve VIP toplantı odasıyla satış ofisinin fonksiyonel kurgusu oluşturuldu.

Bütüncül bir yaklaşımla ele alınan projede, satış ofisi ve örnek daireler aynı tasarım diliyle kurgulandı. Satış ekibi ve müşterilerin ilk buluşma noktası olan Tual Adalar Satış Ofisi’nin detaylarında kullanılan malzemelerde çeşitliliğe önem verildi. Tercih edilen özel tasarım aydınlatma armatürleri, projeye özel üretilmiş mobilyalar ve tekstil ürünleri projenin kimliğine uygun olarak seçildi.

Tual Adalar Satış Ofisi için yerinde imal edilen mobilyalardaki renk ve doku seçimleri yapılırken mekanın bütünü ve genel iç mekan konseptiyle uyumlu olmasına dikkat edildi. Mobilyalardaki seçimlerin, tekstil ürünleri, halılar ve yağlı boya tabloları ile aydınlatmalara da yansıtılarak mekanın tümünde kendini göstermesi sağlandı. İç mekan tasarımında tercih edilen kiremit ağırlıklı renk seçimiyle sıcak bir görünüm elde edildi.

Harita
Künye
Proje Yeri: Kartal, İstanbul
Proje Tipi: Satış Ofisi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Dağ Mühendislik Emlak & Konut
Fotoğraf: Ozan Çelik
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yelin Evcen

Gönül Ardal