+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Vakıfbank Yeni Şube Konsepti

I-AM tarafından tasarlanan Vakıfbank Yeni Şube Konsepti projesi 2019 yılında tamamlandı.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Vakıfbank, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yeniden tanımlanan yeni şube çalışma modeline uygun olarak, şube konseptinin güncellenmesi için bizimle çalıştı.

Proje kapsamında; şube konsept tasarımının, müşteri deneyimi ve memnuniyetinin yanı sıra, Vakıfbank’ın marka algısını da gözeten, bütüncül bir şube deneyimi olarak gözden geçirilmesi, iyileştirme alanlarının belirlenmesi ve müşterileri ve çalışanları için yeni şube deneyiminin tasarlanması yer aldı. Proje hedefimiz, yeni şube iş modelini mimari ve görsel tasarımla destekleyerek, müşteri ve çalışan memnuniyetini ve deneyimini iyileştirmek, müşterilerin dijital kanallara en etkin şekilde yönlendirerek dijital okur yazarlığı artırmaktı.

Vakıfbank’ın yeni şube konsepti için, girişten itibaren etkili bir müşteri deneyimi oluşturmayı hedefledik. Karşılama anında bulunan servis elçisini etkili yönlendirmelerle destekleyerek, evrensel hizmet istasyonunda gişe ve bireysel müşteri temsilcilerinin bir arada hizmet verdiği birleştirilmiş istasyonlar oluşturduk. Bu yolla tüm personelin satış odaklı çalışması ve personel ve süreç verimliliğinin sağlanmasına katkıda bulunduk.

Teknolojinin şube içine adaptasyonu kapsamında, karşılama istasyonunda kapasitesi artırılmış ATM''''''''''''''''ler konumlandırarak mobil bankacılık köşesi oluşturduk. Evrensel hizmet istasyonunda müşteriye dönük tablet ekranlarını yerleştirdik. Kişiye özel kampanya ürün mesajlarının paylaşıldığı bu ekranlarda dijital onay süreçlerini de yürüterek işlem süreçlerini iyileştirdik.

Şube içerisinde, dinamik, yalın, samimi bir tasarım dili benimsedik. Özel görüşmeler için çok fonksiyonlu toplantı odaları konumlandırarak kesintisiz bir müşteri deneyimi yarattık. Logo ve marka bileşenlerinin şube içinde görünür olmasını sağlayacak görsel bir dil geliştirerek, şube içinde güncel mesajlarına yer verdik ve marka algısının iyileştirilmesine katkıda bulunduk. Yenilikçi, sade ve dayanıklı malzeme seçimleri gerçekleştirdiğimiz projede modüler tasarım kurguları yaparak, ileride yapılacak olan yaygınlaştırma kapsamında, farklı şube tipleri için de kolay adapte edilebilir bir konsept geliştirdik.

Details
Project Location: İstanbul
Project Type: Store / Showroom
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Vakıfbank A.Ş.
Ana Yüklenici: Vakıfbank İnşaat Emlak
Projcet Manager: Zeynep Durukan, Cem Çıtak
Project Start Date: 2018
Project End Date: 2019
Construction Start Date: 2019
Construction End Date: 2019
Total Construction Area: 640

Pin It
Architectural Offices
Architects

Ertuğrul Yurdakul

Pınar Ünlü

Vural Armutçuoğlu

Şevket Öztaş

Başar Bostancı