Mimarlık Ofisi

Pin It

Ebru Gündoğdu Altay

20 Ekim 1975 yılında Bursa’da doğdu. İlköğretimi Diyarbakır’da başlayıp Eskişehirde tamamladı. Ortaöğretimi Eskişehir’de, Lise Eğitimini İzmir İnönü Lisesinde tamamlamıştır.

Lisans Eğitimini 1998 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Müh. Mim. Fak. Mimarlık Bölümü'nde, Yüksek Lisans Eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Bölümü'nde "Mimarlıkta Zaman ve Mekan" adlı tezle 2002 yılında tamamlamıştır.

1998 yılında kısa bir süre Atölye E Mimarlıkta sonrasında Projen Mimarlık'ta ve 1999-2002 yıllarında Karaaslan Mimarlıkta Mimar olarak çalışmıştır. Bu bürolarda çeşitli yarışmalardan mansiyon ve satınalma alanlarında ödüller kazanılmıştır. Karaaslan Mimarlık'tan 2002 yılında ayrılarak Perin Özen Öztürker ile beraber Peb Mimarlık'ı kurmuşlardır.

2002 yılından bu yana çok çeşitli projelere imza atmışlardır. İdari yapılar alanında TC Başbakanlık Makam Binası, Başbakanlık Çalışma Binası, Başbakanlık Yatırım ve Destek Ajansı, Irak Turizm Bakanlığı Binası, Eğitim Yapıları alanında çeşitli illerde 8 adet Bayındırlık Bakanlığına yapılmış 1.000’er kişilik Yurt Binaları, Sağlık Bakanlığı ve TOKİ ile sağlık yapıları alanında çoğu 300 ve 400 Yataklı Devlet Hastanesi olmak üzere 25‘in üzerinde hastane yapısına imza atmışlardır. 2009 Yılında Denizli Belediyesi Hizmet Binası Yarışması'na ve Çanakkale Gelibolu Kabatepe Tanıtım Merkezi Yarışması'na girmişlerdir. Bunlardan Gelibolu Yarışması'ndan 1.lik ödülü almışlardır. Yarışma sürecinin ardından Çevre ve Orman Bakanlığı'na uygulama projelerinide çizmişlerdir. Halen sağlık yapıları ağırlıklı olmak üzere tasarım ve uygulama çalışmalarına devam etmektedirler.