+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Onur Karlıdağ

Craft312 Studio ofisinin kurucu ortaklarından, iç mimar.

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar,Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra,  2003-2006 yılları arasında  serbest mesleki faaliyetlerine, tasarım ve danışmanlık yaparak farklı ölçeklerde ve konularda projeler üreterek devam etmiştir.

2004 yılında Türkiye’nin ilk İç Mekan Tasarım yarışması olan ‘’Cafemiz İç Mimari Proje’’ yarışmasında birincilik ödülü almıştır. Proje o yılın XXI Dergisi gibi sektörel dergilerde yayınlanmıştır.

2006 yılından itibaren Deniz Karlıdağ ile birlikte kurmuş oldukları Craft312 Studio tasarım ofisinde Mimarlık, İç Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı alanlarında; büyük ölçekli ofis binaları, eğitim yapıları, restoranlar, yurt binaları, rezidans ve konut projeleri gibi farklı fonksiyon ve ölçeklerdeki projelerle mesleki pratigine devam etmektedir.

Craft312 studio bünyesinde gerçekleştirilen projeleri ile İtalya’dan ‘’A’Design Award’’, İngiltere’den ‘’ European Property Awards ‘’ gibi Uluslararası ödüller kazanmıştır.

Craft312 studio’nun projeleri Frame, Workshop Magazine, BOB Interiors, Interior World (IW), Art of Financial Design, International Interior Design Year Book, XXI, Tasarım,

Konsept Projeler gibi yerli ve yabancı dünyanın önde gelen dergilerinde ve kitaplarında yayınlanmıştır.

Craft312 studio’nun projeleri Milano Museum Of Design, Hollanda Cube Design Museum, Milano Tasarım Haftası, Bologna Tasarım Haftası, Çin Shenzhen Tasarım Haftası gibi dünyanın önde gelen Müze ve Tasarım Haftalarında sergilenmiştir. 

2015 yılında Uluslararası DAC Design Spesifications tarafından Dünya İç Mimari Tasarım sıralamasında 29. sırada yer alarak ‘’ Dünyanın Lider Tasarımcıları’’ sertifikasına layık görülmüştür.