Mimarlık Ofisi

Pin It

Seçkin Sezer Baydar

SGB Mimarlık kurucusu, mimar.

1971 yılında Denizli-Çivril de doğmuştur. İzmir Özel Türk Kolejinde aldığı eğitim sonrası; 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık fakültesi Mimarlık bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite öğrenciliği ile eş zamanlı başlayan iş yaşamı, mezuniyet sonrası Ankara da çeşitli mimarlık ofislerinde ve inşaat firmalarında görev yaparak devam etmiştir. Yapı üretim sürecinde tasarım atölyelerinden şantiye ortamına uzanan tecrübeler, 2004 yılından itibaren serbest girişimci olarak sektördeki yerini bulmuştur. Farklı ortaklık deneyimleri sonrası 2009 yılından bu yana ise çalışmalarını kurucusu olduğu "SGB Mimarlık Yapı Üretim Danışmanlık Ltd.Şti." bünyesinde devam ettirmektedir.

Yapının bir ürün olarak elde ediliş süreçlerini irdeleyen çalışmalarda bulunmuş, yapı üretiminin her aşamasında "mimarlık" adına çeşitli ulusal-uluslararası söyleşi-panel ve seminerlere katılmıştır.
Mimari ve iç mimari tasarımların birbirini besleyen/ayrılmaz bütünlüğü anlayışı temelinde tasarlamış olduğu yapıların pek çoğunda iç mimari tasarım çalışmalarını da birlikte gerçekleştirmiştir.
İngiltere de düzenlenen "International Property Awards" 2015-2016 yarışmasında ülkemizi başarı ile temsil ederek "Highly Commended" (Büyük Övgüyü Hak Eden Projeler) ödülünü almıştır.

Profesyonel kariyerinin yanı sıra çeşitli üniversitelerde "stüdyo kritiği" olarak da görev yapmaktadır. TMMOB Mimarlar Odası Ankara şubesi, GGYD (Genç Girişim Yönetişim Derneği) , ODTÜ Mezunlar derneği ve TMMOB Mimarlar odası Yapı Mesleki Bilimsel Çalışma Kurulu üyesidir.