+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

HPP International Turkey

HPP International'ın İstanbul'da Aralık 2012'de kurduğu mimarlık ofisi.

HPP Architects, son 80 yılda Uzak Doğu'dan Güney Afrika'ya, Kuzey Amerika'dan Avrupa'ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde gerçekleştirdiği 1000'in üzerinde proje ile Avrupa'nın en önde gelen mimarlık şirketlerinden birisi. Klasik ve günümüz Alman mimarisinin önde gelen temsilcilerinden olan HPP, bugün yaklaşık 320 kişilik profesyonel mimar ve mühendis kadrosu ile hizmet veriyor. Merkez ofisi Almanya Düsseldorf'da bulunan HPP'nin Almanya'da 8, yurt dışında 3 ofisi ve pek çok ülkede temsilcilikleri bulunuyor. HPP'nin bünyesinde ofis merkezleri, hastane, alışveriş merkezi, spor ve eğlence tesisleri, sanayi ve ulaşım yapıları, idari binalar ve konut gibi her ana yapı grubunda ihtisaslaşmış çalışma grupları bulunuyor. Şirket, mimari projelendirmenin dışında konsultasyon ve proje yönetimi servisleri de veriyor.

1933 yılında Prof. Hentrich tarafından kurulan HPP Architects'in uluslararası alanda büyük ilgi çeken en güncel projeleri arasında 'Shanghai EXPO Village' ve 'Europe Tower Sofia yer alıyor. HPP'nin dünya çapında en çok bilinen projelerinin başında ise Düsseldorf'taki "Dreischeibenhaus", Leipzig Merkez İstasyonu'nun yenilenmesi, Bonn'daki "Langer Eugen", Düsseldorf Konser Salonu, Heiligendamm'daki Grand Hotel'in yenilenmesi, Düsseldorf'taki Vodafone Genel Müdürlük Binası, Frankfurt'taki Clariant Inovasyon Merkezi ve Washington'daki Alman Konsolosluğu'nun yenilenmesi projeleri geliyor.

Yapımı tamamlanan en son projelerin başında ise Düsseldorf'taki Vodafone Kampüs Binası, Leipzig Hayvanat Bahçesi'nin otoparkı, ERGO Sigorta Ek Hizmet Binası, Oasis Medikal Kütüphanesi, Köln ve Düsseldorf'taki Westgate ofis binaları yer alıyor.

Merkezi Düsseldorf'ta yer alan HPP Architects'in diğer ofisleri Berlin, Köln, Frankfurt, Hamburg, Leipzig, Stuttgart ve Şangay'da bulunuyor.


Harita