Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Alaçatı'da Villa

Tasarımca Design Ofis tarafından Çeşme, Alaçatı’da projelendirilen villa, karakteristik Alaçatı mimarisinden ilham alıp, klasik tarzı modern bir anlayışla yorumlayarak yörenin dokusuna farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamış.

Ofis, projeyi anlatıyor:

Tasarımda kullanılan beyaz ve turkuaz renkler seçilirken, Alaçatı'nın huzurlu atmosferiyle kullanıcının pozitif enerjisinin harmanlanması düşünülmüştür. 

Alaçatı Villa 300 m2 iç mekan ve 500 m2 peyzaj ve bahçe alanlarından oluşmaktadır. Zemin katta; ana mekanın yalınlığı ve doğayla iç içe olabilmesi yarı açık mekanlarla sağlanmıştır. Ön cephedeki büyük pencereler salon ve verandanın bütünlüğünü bozmadan, iç mekanla dış mekan arasında doğal bir geçiş oluşturmuştur. Bodrum katta ve üst katta bulunan özel yaşam alanlarında ise ayrıntıların çoğu doğal dokulara odaklı tasarım yaklaşımını destekler niteliktedir.

Modern bir ailenin çağdaş günlük ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam alışkanlıklarını desteklemek amacıyla farklı malzemeler ve yaklaşımlar tek bir çatı altında birleştirilerek, tasarlanan her mobilya ve seçilen her ürün ile zamansız mekanlar oluşturulmuştur.

Künye
Proje Yeri: Çeşme, İzmir
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Serkan Daysak
Ana Yüklenici: Tasarımca Design Office
Fotoğraf: Gökhan Gökmen
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Arsa Alanı: 500 m2
Toplam İnşaat Alanı: 350 m²

Pin It
Mimar

Burçin Dinler

Diğdem Çağıral

Ezgi Özay

Tane Demirtaş