+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Similiar Projects

PIAR Loft Bodrum

PİAR Yapı, projeyi anlatıyor:

Bodrum Torba vadisi sahip olduğu zenginlikleri, konumu, ulaşımı itibariyle farkı bir mevkidir, bu bağlamda mimari farkındalıkla birleştiğinde bölgeyi temsil niteliğinde bir tasarım ortaya çıktı.

PİAR Loft Bodrum, bölgenin potansiyellerini değerlendirerek kurgulandı. Güneş, rüzgar, ulaşım, manzara, yeşil alan, sirkülasyon gibi bölgeye ait veriler programın şekillenmesini sağladı. Torba vadisinin perspektifine bakan proje, 1 villa ve 4 daireden oluşturuldu. Her kullanıcıya ait özel tasarım bahçeleriyle villa konforunu tüm kullanıcılarına yansıtmak isteyen PİAR Loft Bodrum, tüm dairelere bağımsız girişler ayırdı. Böylelikle kullanıcı kendine ait yeşil alanlarına kavuşmuş oldu. Kullanıcıların bahçesinde yarı kapalı, 2 araçlık otopark yerleştirildi.

İç ve dış mekan kullanımları ve geçişleri proje bütününde önemli kriterler oluşturdu. Teras alanları ve bahçeler yaşam alanlarının devamı niteliğinde kurgulandı. Hem kapalı hem açık görünümlü mutfaklar, yaşam alanı ve manzara ile ilişiğin hiç kesilmediği planlamalar ile oluşturuldu. Projenin temel kurgusunda yer alan doğa ile iç içe olan yaşam olgusu tüm mekanları doğal aydınlatma ile buluşturdu. Yalın ve doğal malzemelerin seçimi, ahşabın yeşil ile olan uyumu mimari tasarımı güçlendirirken, doğaya ve bölgeye mütevazi bir yaklaşım kattı.

PİAR Loft Bodrum’un sahip olduğu tüm potansiyellerinin vücut bulması, mimari yaklaşımı ve bölgede bir ilki oluşturması, yaşam standardınızı bir üst noktaya taşıyacaktır.

Details
Project Location: Bodrum, Muğla
Project Type: Single House
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Piar Yapı
Consultant: Kaynak Contepe
Ana Yüklenici: Piar Yapı
Interior Architecture: Düşra Korkmaz, Ceren Kocabıyık
Projcet Manager: Düşra Korkmaz
Structural Project: Murat Vardar
Mechanical Project: Adnan Şimşek
Electrical Project: Emtes Elektrik
Construction Site Manager: Düşra Korkmaz
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Building Plot Area: 1,883 m²
Total Construction Area: 353 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Düşra Korkmaz